17 اکتبر 2019 - 08:31
هشدار مدیرکل میراث فرهنگی ایلام؛

آژانس های تحت نظر میراث فرهنگی حق صدور ویزا برای زوار اربعین را ندارند

28 نوامبر 2015 - 16:30 dsfr.ir/qn45r

آژانس های تحت نظر میراث فرهنگی حق صدور ویزا برای زوار اربعین را ندارند
سازمان حج و زیارت
مسافران راهی کربلا در مرز مهران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی بند ب، تحت نظر میراث فرهنگی به هیچ عنوان حق صدور ویزا برای زوار اربعین حسینی را ندارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه زاده با بیان اینکه صدور ویزا از اختیارات سازمان میراث فرهنگی نیست، افزود: به هیچکدام از دفاتر استان ایلام در این زمینه مجوزی داده نشده است.

وی ادامه داد: سه دفتر خدمات مسافرتی بند پ تحت نظر سازمان حج و زیارت وظیفه صدور ویزا برای زوار اربعین را بر عهده دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام با بیان اینکه این سه دفتر با ازدحام جمعیت زوار مواجه است، گفت: تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی استان برای کمک به دفاتر حج و زیارت اقدام به جمع آوری مدارک زوار به منظور صدور ویزا کرده اند که خلاف قانون است. به این دفاتر اخطار داده شده است و در صورت تکرار امکان پلمپ و تعطیلی دفاتر وجود دارد.

وی ادامه داد: فعال شدن دفاتر خدمات مسافرتی بند ب تحت سازمان میراث فرهنگی در زمینه جمع آوری مدارک زوار برای صدور ویزا ضمن کاهش ازدحام در دفاتر حج و زیارت، باعث سرعت بخشی به کار صدور ویزا برای زوار نیز خواهد شد اما مجوز آن باید توسط سازمان حج و زیارت صادر شود.

وی اظهار کرد: تا کنون این مجوز صادر نشده است بنابراین ضمن اخطار به دفاتر خدمات مسافرتی استان از زوار نیز درخواست می شود برای صدور ویزا به این دفاتر مراجعه نکنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1