بازدید سفرای کشورهای مختلف از سیراف

28 نوامبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/ns5bu

بازدید سفرای کشورهای مختلف از سیراف
mirasbu.ir
بازدید بیش از سی سفیر کشورهای مختلف از سیراف

سفرای کشورهای اسپانیا، فنلاند،کرواسی، بلغارستان، هند، پاکستان، چین، کره جنوبی، ترکیه، عمان، فیلیپین، اندونزی، مکزیک از آثار تاریخی سیراف بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر؛ تعداد سی سفیر به دعوت پارس جنوبی وارد استان بوشهر و منطقه کنگان شدند.

اصغر هوشنگی در رابطه با بازدید این سفیران گفت: منطقه سیراف یکی از مناطقی است که قابلیت معرفی و ثبت جهانی را دارد.

مدیر پایگاه سیراف افزود: بیش از سی سفیر از کشورهای امریکایی و اروپایی از آثار باستانی و طبیعی سیراف دیدن کردند. این سفرا به دعوت منطقه ویژه پارس جنوبی و برای دیدن منطقه به سیراف آمدند و از نزدیک با تاسیسات آبرسانی دوره ساسانی سیراف دیدن کردند.

هوشنگی تاکید کرد: قبلا این آثار از طرف سفیر کرواسی، هند و فنلاند به عنوان یکی از عجایب دنیای باستان نام برده شده و پس از بازدید نیز سایر سفرا به عجیب بودن این آثار پرداختند.

در ادامه بازدید این سفرا از دستکندها و چاه های سیراف که یکی از رازهای نامکشوف می باشد دیدن کرده و به صحبت در مورد عظمت چاه ها و راز فاش نشده حفر آن ها پرداختند.

مدیر پایگاه سیراف در ادامه گفت: اشیا به دست آمده از حفاری های سیراف این سفرا را به شدت تحت تاثیر قرار داد و به خصوص آب میوه گیری سنگی که مربوط به دوران سنگی می باشد.

هوشنگی اذعان داشت: سفیر فنلاند برای دومین بار به سیراف می آمد و ایشان از اسکلت های به دست آمده از گوردخمه ها و کوزه آمفورا برای سایر سفرا گفت و آنها را به دیدن موزه سیراف دعوت کرد.

در پایان این بازدید، کتاب عکسی از جاذبه های گردشگری استان به این سفرا اهدا شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1