1 ژوئن 2020 - 00:19
معاون سرمایه گذاری سازمان:

هدف ما هویت سازی برای انجمن سرمایه گذاران مناطق نمونه کشور است

28 نوامبر 2015 - 07:20 dsfr.ir/9w7tt

هدف ما هویت سازی برای انجمن سرمایه گذاران مناطق نمونه کشور است
میراث آریا
نشست معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان با سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری کشور

نشست سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری کشور با حضور سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان و مدیران و معاونان این حوزه و نیز سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری کشور در سالن فجر سازمان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان در این نشست با اشاره بر طی مراحل قانونی انجمن سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری ایران گفت: کم و بیش در جریان انجام مراحل تشکیل انجمن هستید تمام تلاش ها برای ایجاد هم افزایی میان توان محدود ما توانمندی بالای شما صورت گرفته است.

وی افزود: هر جا که از مناطق نمونه بحث می شود به گونه ای دوگانه با آن برخورد می شود، گاهی فکر می شود که نمی توان از مناطق نمونه گردشگری به سودآوری و بهره برداری رسید در حالی که اگر به شکل برنامه ریزی شده و مدون پیش رویم این امر تحقق می یابد.

شیرکوند یادآور شد؛ از تعداد 1368 مورد منطقه نمونه گردشگری که شناسایی شده اند تنها شاید بتوان بر روی 68 مورد متمرکز شد و آن ها را به نتیجه رساند که در نوع خود کار بزرگی است، البته این تعداد نیز دارای مشکلاتی در زمینه های محیط زیست، محدوده ها، زیرساخت ها، محدودیت های بودجه ای هستند که با توجه به تمامی مشکلات موجود سعی داریم از پروژه های دارای برنامه با جدیت بیشتری حمایت کنیم.

وی با اشاره به تکمیل مراحل تشکیل انجمن سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری کشور گفت: حال که خوشبختانه انجمن سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری ایران پس از طی طریق در حال شکل گیری است از شما دوستان درخواست داریم تا با همکاری در ارائه مدارک به منظور برگزاری انتخابات هیئت رئیسه انجمن در آغاز به کار انجمن سهیم باشید تا بتوان از ظرفیت های این انجمن بهره مند شد. در حال حاضر به جایی رسیده ایم که می توانیم ای انجمن را در اتاق بازرگانی ثبت کنیم، تا این انجمن هویت پیدا کرده و آغاز به فعالیت کند.هدف ما هویت بخشی به این انجمن است. همچنین انجمن سرمایه گذاران به منظور کمک و استقلال یافتن بخش خصوصی ایجاد شده است.

شیرکوند خاطر نشان کرد: از تعداد 1368 مورد منطقه نمونه گردشگری که در حال حاضر موجود است عده ای در گذشته فقط نامشان را به یکی از این مناطق اختصاص دادند و متاسفانه هیچ اقدامی در راستای فعال سازی و مناسب سازی مناطق صورت ندادند و به طور کلی منطقه را به حال خود رها کردند، ما به این افراد اجازه بهره برداری نخواهیم داد.باید کسانی که به طور قطع دغدغه سرمایه گذاری دارند در این زمینه فعالیت کنند.

معاون سرمایه گذاری سازمان در پایان سخنانش با تاکید بر این امر که از تعداد معدود مناطق نمونه گردشگری موجود که ظرفیت و قابلیت بهره برداری را دارند حمایت می کنیم گفت: در سازمان میراث فرهنگی هدف ما هویت سازی برای انجمن سرمایه گذاران مناطق نمونه است، هر چند هویت سازی پاسخگویی می طلبد اما ما برای این امر آماده هستیم با این اقدام به این انجمن و فعالیت های آن هویت بخشیده می شود و این هویت یافتن خود پایانی بر برخی مشکلات است.

گفتنی است، در بخش دیگر این نشست سرمایه گذاران حاضر در زمینه عضویت ها، انتخابات، انتظارات سرمایه گذاران و برخی مشکلات خود در حوزه سرمایه گذاری به طرح مشکل و بحث و تبادل نظر پرداختند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1