4 ژوئیه 2020 - 07:56

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما تا پایان سال

28 نوامبر 2015 - 07:00 dsfr.ir/6l7fj

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما تا پایان سال
airliners.net
هواپیمایی ایران ایر

تا پایان سال به طور کامل قیمت بلیت هواپیما آزادسازی می شود.

"رئیس سازمان هواپیمایی کشوری"

علی عابدزاده با بیان اینکه قیمت بلیت عتبات کنترل کامل شده است و اکثر بلیت ها فروخته شده و کسانی که تخلف کرده اند پیگیری می شود، گفت: موارد تخلف نیز در خصوص قیمت بلیت هواپیما گزارش شده و با پیگیری های لازم به مسئولان ذیربط ارجاع داده شده است.

وی با اشاره به اینکه آزادسازی بلیت ها باید در گذشته انجام می شد، افزود: بخشی از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در سال گذشته اجرا شده و تا پایان سال به طور کامل قیمت بلیت هواپیما آزادسازی می شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام اینه باید از نرخی که به شرکت های هواپیمایی تحمیل می شد فاصله بگیریم تا شرکت ها بتوانند ناوگان خود را بهینه کنند، اظهار داشت: نرخی که به آنها تحمیل می شود باعث شده تا شرکت های هواپیمایی قادر به نوسازی ناوگان خود نباشند.

عابدزاده با تاکید بر اینکه همه شرکت های هواپیمایی خارجی در صدد هستند تا هواپیما به ایران بفروشند، ادامه داد: در کشور نیاز 500 فروند هواپیما داریم که باید برای رسیدن به بازارهای جهانی در بخش هوایی زمینه ارائه خدمات را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 2/5 تریلیون دلار در سطح جهان در صنعت حمل و نقل هوایی تولید می شود و 3/4 کل گردش مالی دنیا در این صنعت است، گفت: 3 میلیارد مسافر و 60 میلیون تن بار معادل 40 درصد کل بار دنیا در این صنعت جابجا می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرار گرفتن ایران در منطقه خاورمیانه فرصت طلایی برای استفاده از بازار حمل و نقل هوایی است، افزود: بسیاری از ناوگان های حمل و نقل هوایی با سن بالا در کشور وجود دارد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره قوانین منسوخ شده در سازمان هواپیمایی، گفت: یکی از مسائل سازمان هواپیمایی اصلاح قوانین و مقررات این سازمان است زیرا مدل بهره برداری از امکانات منسوخ شده است و باید تغییر ساختار هواپیمایی کشور متناسب با نیاز کشور باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1