13 ژوئیه 2024 - 00:51

ابلاغ دستورالعمل مقابله با ال نینو به استانداران

25 نوامبر 2015 - 13:30 dsfr.ir/jm46l

ابلاغ دستورالعمل مقابله با ال نینو به استانداران
پیام بشرویه
امدادگران هلال احمر در حال کمک به خودرویی که با سیل مواجه شده است

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با پیش بینی پدیده ال نینو در مهرماه امسال دستورالعملی از طرف وزیر کشور در ۱۲ بند برای استاندارهای هر استان ارسال شد.

به گزارش تسنیم، مرتضی اکبرپور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اظهار داشت: آمادگی دائمی و کامل مسئولان با همکاری مردم برای پیشگیری از خسارات حوادث طبیعی در دستور کار است.

وی افزود: پیش بینی های جوی حاکی از زمستان سردتر نسبت به سال های گذشته است و تاکید بر آمادگی و مقابله بهنگام با حوادث ناشی از حوادث جوی در دستور کار است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: افزایش ۶۳ درصدی بارش ها در دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال نشان دهنده سال پر بارش در کشور است.

وی گفت: با پیش بینی پدیده النینو در مهر ماه امسال دستورالعملی از طرف وزیر کشور در ۱۲ بند برای استاندارهای هر استان ارسال شد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: امسال ۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش امداد ونجات و پیشگیری و ترمیم زیرساخت های به دستگاه های اجرایی کشور اختصاص یافت.

وی افزود: همکاری مردم با دستگاه های امدادرسان و اطلاع رسان می تواند سبب کاهش خسارت ناشی از حوادث بلایای طبیعی باشند.

جانشین ستاد بحران استان گلستان هم در این جلسه گفت: با هدف پیشگیری از حوادث احتمالی طبیعی در ماه های سرد سال مراکز خدمات رسانی همانند منابع سوختی بیمارستان ها و درمانگاه ها و نانوایی ها و مدارس استان دوگانه سوز شده اند.

رضا مروتی از همه شهرداران استان خواست در مدت یک هفته ساختار مدیریت بحران را در شهرداری ها با هدف پیشگیری و مقابله با بلایای طبیعی تشکیل دهند.

1