معاون عمرانی استاندار گیلان:

صنعت حمل و نقل هوایی، حلقه گمشده گردشگری گیلان است

25 نوامبر 2015 - 13:10 dsfr.ir/pg3c7

صنعت حمل و نقل هوایی، حلقه گمشده گردشگری گیلان است
mrud.ir
فرودگاه سردار جنگل رشت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: حمل و نقل هوایی ابزاری برای توسعه و حلقه گمشده گردشگری در گیلان است که در این راستا مشکلات این صنعت در استان باید برطرف شود.

به گزارش ایسنا؛ مهندس حجت شعبانپور در جلسه کمیته حمل و نقل هوایی با تاکید بر ضرورت حل مشکلات مربوط به صنعت حمل و نقل هوایی گیلان اظهار کرد: لازم است که در کنار کمیته حمل و نقل هوایی، اتاق فکری برای حل مشکلات این صنعت نیز تشکیل شود.

وی رد شدن تمام مکاتبات مربوط به صنعت حمل و نقل هوایی را از فیلتر این کمیته ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تمام دستگاه های زیربط نیز باید در تهیه زیرساخت های مورد نیاز در این زمینه همکاری کنند.

معاون عمرانی استاندار گیلان بر ضرورت تقویت و ساماندهی پرواز عتبات عالیات از رشت تاکید کرد و افزود: پروازهای زیارتی از طرف این نهاد باید فعال شده و حداقل به هفته ای یک پرواز برسد.

مهندس شعبانپور همچنین گفت: زمانی حلقه گردشگری در گیلان تکمیل می شود که تمام زیرساخت ها برای پذیرش گردشگر فراهم شده که ایجاد جذابیت در بازارهای شهری و تامین هتل از جمله این زیرساخت ها است.

وی حضور مسولان استانی در بین المللی کردن فرودگاه سردار جنگل را ضروری برشمرد و افزود: همه دستگاه های زیربط در این زمینه باید همکاری های لازم را داشته باشند. تشریح اقدامات انجام شده برای رفع موانع تجاری سازی فرودگاه از طرف اتاق بازرگانی و تهیه گزارش ماهانه پرواز عتبات عالیات از سوی این نهاد از طریق کمیته حمل و نقل هوایی استان پیگیری می شود.

فتاح رضوانی مدیرکل فرودگاه گیلان در ادامه این جلسه به بیان عوامل موثر در میزان تعدادهای پرواز در این فرودگاه پرداخت و تعداد شرکت های حمل و نقل هوایی فعال و مسیرهای پروازی را در افزایش یا کاهش این پروازها موثر دانست.

وی با بیان اینکه نبود مسیرهای پروازی تعریف شده بزرگ ترین معضل فرودگاه رشت است، گفت: باید پتانسیل های مختلف در رشت بررسی شده و در جهت تقویت بنیه پروازهای داخلی و خارجی به کار گرفته شود.

مدیرکل فرودگاه گیلان همکاری مسولان استان را حلقه مفقوده در بحث راه اندازی پروازهای مربوط به آستاراخان روسیه دانست و گفت: نباید از ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی موجود در گیلان غافل شویم. تلفیق حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی بیش از گذشته می تواند در رشد و شکوفایی صنعت حمل و نقل هوایی گیلان نقش داشته باشد.

رضا علیزاده مدیرکل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری گیلان در ادامه این جلسه نیز اظهار کرد: با ایجاد کلاس های آموزشی گردشگری بیش از ۷۴ نفر وارد بازار مدیریت گردشگری شده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۲۰ راهنمای گردشگر آموزش دیده در گیلان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در جهت رسیدگی به شکایات مربوط به گردشگران و نظارت های کتبی و کیفی سازی گردشگری هوایی در دفاتر مسافرتی اقدامات موثری انجام شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1