31 می 2020 - 04:00
سفارت ایران در آذربایجان:

برگزاری مانور چگونگی مقابله با حوادث غیرمترقبه در دریای خزر

25 نوامبر 2015 - 11:50 dsfr.ir/j29yo

برگزاری مانور چگونگی مقابله با حوادث غیرمترقبه در دریای خزر
marinetimes.ir
مانور مقابله با شرايط اضطرار دريايی در خورموسی

مانور چگونگی مقابله با حوادث غیرمترقبه در دریای خزر با عنوان «خزر ۲۰۱۵» در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، سفارت ایران در آذربایجان اعلام کرد: این مانور به مناسبت دهمین سالگرد تشکیل وزارت حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان و با هدف مقابله و پیشگیری از خسارات ناشی از این حوادث با مشارکت نیرو‌ها و تجهیزات دریایی، هوایی و زمینی وزارت خانه‌های مختلف این کشور در منطقه موج خیز قره داغ اجرا شد.

اسماعیل نجار قائم مقام وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشورمان که به دعوت رسمی وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان به باکو سفر کرده بر اجرای این تمرین نظارت داشت.

وی اجرای این تمرین را بسیار دقیق و فراگیر خواند و گفت: نیروهای شرکت کننده در این تمرین توانمندی خوبی داشتند و طبیعی است ما به عنوان کشور همسایه می توانیم در حوادث مختلف به ویژه اطفاء حریق در جنگلها از این توانمندی بهره مند شویم.

وی افزود: در زمینه همکاری برای مقابله با حوادث غیرمترقبه در سفرهای قبلی تفاهم نامه‌هایی با مسئولان جمهوری آذربایجان منعقد کرده ایم که در قالب این تفاهم نامه ها می توانیم از تجربیات هم دیگر استفاده کنیم.

اطلاع رسانی سریع از وقوع حوادث، شناسایی و نجات افراد حادثه دیده، اطفاء حریق در منطقه فرضی و پاک سازی اراضی و آب های آلوده به مواد نفتی به ویژه زیر سکوهای نفتی از جمله مراحل این مانور بود که در مدت بیش از یک ساعت با موفقیت اجرا شد.

در این مانور ۷۵۲ نیروی انسانی، یک هواپیمای دارای توانمندی فرود در آب و حمل آب برای اطفاء و پنج بالگرد به همراه انواع کشتی و قایق های پر سرعت به کار گرفته شد.

 «کمال الدین حیدراف» وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان، افسران نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان و هیات نمایندگی سازمان بین المللی دفاع غیرنظامی این مانور را دنبال کرده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1