نمایشگاهی برای نمایش خانه های تاریخی ایران

24 نوامبر 2015 - 13:40 dsfr.ir/250up

نمایشگاهی برای نمایش خانه های تاریخی ایران
mfa.ir
پوستر نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران 94

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران گفت: خانه ها و بناهای تاریخی ایرانی نیمه آذرماه امسال در نمایشگاه بین المللی تهران به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش ایرنا؛ فرهاد امینیان افزود: با توجه به اینکه تم نمایشگاه امسال، خانه های ایرانی است به همین دلیل یک سالن به طور ویژه به خانه ها و بناهای تاریخی ایرانی اختصاص یافته که هماهنگی و اجرای آن بر عهده صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

وی اظهار کرد فضای تخصیصی نمایشگاه بین المللی گردشگری امسال، با 15 % رشد نسبت به سال گذشته در فضایی حدود 30 هزار مترمربع و 8 سالن نمایشگاهی، از نیمه آذر به شرکت کنندگان واگذار خواهد شد. در حال حاضر بیش از 90 درصد سازه های تحت اختیار نمایشگاه، تکمیل شده است و متقاضیان از 15 آبان در فهرست قرار گرفته اند.

مدیرعامل شرکت بین المللی بازرگانی نمایشگاهی تهران اضافه کرد: خدمات و تجهیزات هتل داری نیز از عمده ترین گروه های حاضر در این نمایشگاه هستند. سالن های این نمایشگاه امسال نیز بر اساس نوع خدمات و کالاهایی که ارائه می شود تقسیم می شود و هر گروه در سالن مجزا به ارائه فعالیت ها و محصولات خود می پردازند. امینیان تصریح کرد که یک سالن مختص گردشگری استان ها و مناطق آزاد تجاری کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: گروه های اصلی شرکت کننده در این نمایشگاه که در سالن های مختلف حضور خواهند داشت شامل هتل ها و مراکز اقامتی، آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، صنایع دستی و هنری خواهند بود.

امینیان دیگر گروه های حاضر را شرکت های تأمین کننده خدمات و تجهیزات هتلداری و صنایع جانبی گردشگری، بانکها، بیمه و شرکت های سرمایه گذار در هر دو بخش گردشگری و هتلداری، خطوط هوایی، دریایی و زمینی، شرکت های حمل و نقل، کتب و نشریات تخصصی، نرم افزار و سیستم های رزرواسیون آنلاین اعلام کرد.

وی تاکید کرد: بخش گردشگری سلامت همچون سال قبل بطور گسترده در نمایشگاه حضور دارد که با توجه به اینکه گستره فعالیت این بخش برای بسیاری از مردم تازگی دارد، مورد استقبال خوبی از سوی مخاطبین و بازدید کنندگان قرار می گیرد.

وی در پایان یادآور شد: در طول برگزاری نمایشگاه امسال، 3 همایش و کارگاه آموزشی تخصصی نیز برپا خواهد شد.

نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از تاریخ 27 تا 30 بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

این نمایشگاه با مشارکت و حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و توسط بخش خصوصی برگزار می شود و در تقویم سازمان جهانی گردشگری به طور رسمی به ثبت رسیده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1