17 آوریل 2024 - 13:34
به همت «خانه طبیعت گردی ایران»؛

مراسم گرامیداشت روز ملی پرنده نگری برگزار می شود

23 نوامبر 2015 - 15:00 dsfr.ir/574ks

مراسم گرامیداشت روز ملی پرنده نگری برگزار می شود
محمد گائینی
پرنده نگری

مراسم گرامیداشت روز ملی پرنده نگری در تاریخ 5 آذر ماه جاری با برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی حیات وحش به همت «خانه طبیعت گردی ایران» در محل کاخ موزه سعدآباد برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مراسم گرامیداشت روز ملی پرنده نگری با تشکیل کارگاه آموزشی عکاسی از حیات وحش و نمایشگاه جنبی عرضه محصولات فرهنگی با همکاری «خانه طبیعت گردی ایران» و «باشگاه پرنده نگری» از ساعت 9 صبح لغایت 12:30 روز پنجشنبه 5 آذرماه در محل سالن اجتماعات موزه ملت کاخ موزه سعدآباد برای عموم برگزار می شود.

لازم به ذکر است برگزاری «کارگاه آموزشی عکاسی حیات وحش» در محل باغ موزه سعدآباد به دلیل میزبانی سالانه این مرکز از 50 گونه پرنده محلی مناسب جهت پرنده نگری و نیز گسترش فرهنگ ارتباط مناسب با پرندگان به شمار می آید.

قابل ذکر است شرکت در این کارگاه رایگان است و تنها افرادی که از قبل اقدام به ثبت نام کرده اند از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گواهی دریافت خواهند کرد. شماره تماس 22222032 مربوط به موسسه آوای ارسباران هم اکنون در اختیار علاقه مندان به حضور در این رویداد جهت انجام ثبت نام قرار گرفته است.

گفتنی است پرنده نگری شاخه ای پر طرفدار در حوزه اکوتوریسم در دنیا به شمار می آید که ضمن برقراری بیشترین تعامل میان انسان و طبیعت به عنوان تفریحی سالم در بسیاری از کشورها مورد توجه قرار دارد؛ با این وجود کشور ما علیرغم دارا بودن بیش از 500 گونه پرنده سهم ناچیزی را از این فرصت داراست که برگزاری برنامه های این چنین می تواند نقش موثری در فرهنگ سازی و توسعه این شاخه از طبیعت گردی ایفا کند.

1