4 ژوئیه 2020 - 07:56

بنزین تک نرخی شد / مردم در آخرین شب چه کردند؟

23 نوامبر 2015 - 10:30 dsfr.ir/qb8pz

بنزین تک نرخی شد / مردم در آخرین شب چه کردند؟
eghtesadnews.com
مردم برای استفاده از باقی مانده سهمیه کارت سوخت خود به صف خودروها در جایگاه های بنزین ملحق شدند

عرضه بنزین از یکشنبه در کل کشور آغاز شده است و وزارت نفت کماکان نسبت به عرضه کارتی بنزین تاکید دارد اما سناریوهای مختلف در این باره در حال بررسی است.

"معاون وزیر نفت"

عباس کاظمی  با بیان اینکه از بامداد امروز اول آذرماه با حذف و ابطال سهمیه های بنزین 700 تومانی، عرضه بنزین در کل کشور به صورت تک نرخی انجام می شود، گفت: بر این اساس از اول آذر هر لیتر بنزین معمولی با قیمت 1000 تومان و بنزین سوپر با قیمت 1200 تومان عرضه می شود.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی عرضه بنزین صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت جایگاه داران و یا کارت های شخصی انجام می شود، تصریح کرد: هم اکنون دو سناریو برای عرضه کارتی بنزین روی میز است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار داشت: تاکنون هیچ گونه تصمیم گیری برای حذف کارت بنزین انجام نشده اما کار کارشناسی این طرح آغاز شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه فعلا عرضه بنزین با استفاده از کارت انجام می شود، بیان کرد: هرگونه تصمیم گیری درباره حذف کارت و عرضه بنزین بدون کارت هوشمند سوخت اطلاع رسانی خواهد شد.

کاظمی از جایگاهداران سوخت به عنوان مهمترین منتقد عرضه کارتی بنزین در کشور یاد کرد و افزود: با این وجود، وزارت نفت کماکان نسبت به عرضه کارتی بنزین تاکید دارد اما بررسی سناریوهای مختلف عرضه کارتی و یا توقف عرضه کارتی در حال انجام است.

معاون وزیر نفت همچنین در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که آیا طرح پرداخت هزینه بیشتر برای خرید بنزین در صورت استفاده از کارت جایگاهداران نهایی شده است؟ توضیح داد: سناریوهای مختلف در حال بررسی است ولی هنوز هیچ یک از این سناریوها نهایی و برای اجرا ابلاغ نشده است.

از ابتدای آذرماه سال جاری بنزین معمولی به صورت تک نرخی و با بهای 1000 تومان و بنزین سوپر با قیمت 1200 تومان در جایگاه های کل کشور عرضه می شود، بر این اساس عرضه بنزین با قیمت 700 و 800 تومانی در جایگاه ها متوقف شد.

اما در آخرین مهلت استفاده از بنزین 700 تومانی در جایگاه های بنزین چه خبر بود؟

ناصر سجادی، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده بود، هنوز 400 میلیون لیتر بنزین 700 تومانی در کارت های سوخت باقی مانده که در این یک روز باقی مانده از ماه آبان، قابل استفاده است و از اول آذر، یگر قابل استفاده نیست.

بنابراین در ساعت های پایانی اتمام سهمیه 700 تومانی بنزین، مردم برای استفاده از باقی مانده سهمیه کارت سوخت خود به صف های بنزین در جایگاه های بنزین ملحق شده بودند.

عکس های مسعود زارعی را ببینید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1