4 ژوئیه 2020 - 06:09

دومین همایش ملی باستان شناسی ایران در مشهد برگزار شد

23 نوامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/lt4no

دومین همایش ملی باستان شناسی ایران در مشهد برگزار شد
birjand-arc.ir
پوستر دومین همایش ملی باستان شناسی ایران

برگزاری مستمر همایش ها در سطح بین المللی جز با داشتن یک ساز و کار دائمی و نقشه راه و اهداف بلند مدت امکان پذیر نیست.

"حسن هاشمی، دبیر علمی همایش ملی باستان شناسی"

دومین همایش ملی باستان شناسی ایران صبح چهارشنبه هفته گذشته با حضور جمعی از علاقه مندان به باستان شناسی و دانشجویان این رشته در محل موزه بزرگ خراسان واقع در پارک کوهسنگی مشهد مقدس برگزار شد.

دبیر علمی همایش ملی باستان شناسی روز چهارشنبه در این همایش با اشاره به برگزاری نخستین دوره این همایش توسط دانشگاه بیرجند در سال 92 اظهار کرد: خروجی نخستین دوره آن انتشار چکیده مقالات همایش در قالب سه جلد کتاب بود.

حسن هاشمی با اشاره به اینکه برگزاری مستمر همایش ها در سطح بین المللی جز با داشتن یک ساز و کار دائمی و نقشه راه و اهداف بلند مدت امکان پذیر نیست، افزود: به همین منظور دبیرخانه دائمی همایش ملی باستان شناسی در دانشگاه بیرجند فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با ابراز تاسف از نبود توجه به خراسان از نظر باستان شناسی به آن و نام گذاری این منطقه به منطقه سفید گفت: یکی از اهداف برگزاری این همایش توجه باستان شناسان و پژوهشگران به خراسان است.

دبیر علمی همایش ملی باستان شناسی از ارسال بیش از هفت هزار چکیده مقاله به دومین همایش ملی باستان شناسی ایران خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۷۰ مقاله اختصاص به اعضای هیئت علمی دانشگاه ها داشت و 128 مقاله نیز برای چاپ در مجموعه مقالات همایش انتخاب شد.
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با روش های ژئوفیزیک اکتشافی و کابرد آن در باستان شناسی از برنامه های جنبی این همایش دو روزه است.

از حاشیه های دومین همایش ملی باستان شناسی ایران غیبت سطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود

گفتنی است با وجود اینکه حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز طبق برنامه ارایه شده به عنوان یکی از سخنرانان در این همایش معرفی شذه بود اما در این مراسم حضور نیافت.

اخبار بیشتر این همایش را در سایت http://birjand-arc.ir/second پیگری نمایید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1