14 اکتبر 2019 - 03:12

اقدام 3 ایرلاین جدید برای دریافت مجوز پرواز

18 نوامبر 2015 - 15:50 dsfr.ir/ek43k

اقدام 3 ایرلاین جدید برای دریافت مجوز پرواز
مجله سخت افزار
3 ایرلاین جدید در راه دریافت مجوز پرواز برای فعالیت در ناوگان داخلی

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه 3 ایرلاین جدید برای دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری اقدام کردند گفت: تاکنون یک ایرلاین موفق به دریافت مجوز موافقت اصولی از این سازمان شده است اما هنوز مجوز عملیات پروازی دریافت نکرده است. ضمن آنکه دو شرکت دیگر نیز در مرحله دریافت موافقت اصولی هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ مقصود اسعدی سامانی با اشاره به اینکه سه شرکت هواپیمایی جدید در مراحل دریافت مجوز برای فعالیت هستند گفت: شروع به فعالیت یک ایرلاین برای عملیات پروازی منوط به طی کردن فرآیندهایی از جمله دریافت مجوز موافقت اصولی و سپس مجوز عملیات پروازی است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به این سوال که آیا سه شرکت هواپیمایی مذکور آیین نامه تاسیس و فعالیت شرکت های هواپیمایی را رعایت کردند گفت: دریافت مجوز موافقت اصولی و مجوز عملیات پروازی منوط به رعایت استانداردها و ضوابط دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری و داشتن حداقل کفایت سرمایه بر اساس این دستورالعمل است و تا زمانی که شرایط یک شرکت هواپیمایی برای شروع فعالیت مورد تایید سازمان هواپیمایی نباشد مجوز فعالیت به آن داده نمی شود.

سامانی با بیان اینکه تعداد متقاضیان برای تاسیس شرکت هواپیمایی زیاد است، درباره اینکه آیا نیاز به تاسیس ایرلاین جدید در بازار فعلی احساس می شود یا خیر؟ گفت: قطعا با توجه به تقاضای صنعت هوانوردی نیاز کشور به هواپیما زیاد است اما اینکه این هواپیما با تاسیس ایرلاین های جدید تامین شود یا ایرلاین های فعلی، موضوعی قابل بررسی است.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت نوسازی ناوگان هوایی کشور گفت: صحبت هایی مبنی بر خرید هواپیما مطرح شده است اما شرکت های هواپیمایی طبق روال گذشته خود فارغ از موضوع توافق برجام همواره در حال مذاکره برای خرید هواپیما هستند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به این سوال که آیا از منابع و تسهیلات صندوق توسعه ملی برای خرید هواپیما استفاده می شود یا خیر، گفت: گشایشی برای دریافت تسهیلات از این صندوق صورت نگرفته و تا کنون فقط یک شرکت هواپیمایی توانسته شرایط این صندوق را بپذیرد و از اعتبارات آن برای خرید هواپیما استفاده کند اما سایر شرکت ها موفق به دریافت تسهیلات از این تسهیلات نشده اند.

سامانی با بیان اینکه شرایط صندوق توسعه ملی برای شرکت های هواپیمایی مناسب نیست افزود: در صورتی امکان استفاده از اعتبارات و منابع این صندوق وجود دارد که شرایط آن تعدیل شود. باز پرداخت تسهیلات این صندوق ارزی است و این مسئله برای ایرلاین ها توجیه اقتصادی ندارد لذا در صورتی ایرلاین ها می توانند از تسهیلات صندوق توسعه ملی استفاده کنند که اساسنامه این صندوق تغییر یابد یا پیش بینی های لازم در برنامه ششم صورت گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1