27 می 2020 - 06:51
سازمان هواشناسی هشدار داد:

احتمال بارش برف، باران و آبگرفتگی معابر عمومی

18 نوامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/nb6n6

احتمال بارش برف، باران و آبگرفتگی معابر عمومی
خبرگزاری مهر
بارش برف در تهران

سازمان هواشناسی با انتشار اطلاعیه ای نسبت به بارش باران، برف و احتمال آبگرفتگی در معابر عمومی در 24 ساعت آینده هشدار داد.

به گزارش سازمان هواشناسی، این اطلاعیه به شرح زیر است:

«پیرو اطلاعیه 74 مورخ 25/8/94، با تشدید بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در بعد از ظهر سه شنبه تا چهارشنبه وضع هوا در استان های نیمه غربی کشور و دامنه های البرز به شرح زیر پیش بینی می‌شود.

1- بعد از ظهر سه شنبه تا ظهر چهارشنبه بارش باران گاهی با تشدید بارش و وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان گیلان، مازندران و زنجان و به سبب آن با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال تردد در جاده های کوهستانی در غرب کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و به سبب آن احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و  سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها

2- از بعد از ظهر چهارشنبه تا پنجشنبه بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش شدید باد در نیمه جنوبی استان لرستان و شمال خوزستان و با احتمال زیاد در بوشهر که می تواند موجب آبگرفتگی معابر عمومی وسیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها شود.

3- در استان تهران از اواخر سه شنبه تا چهارشنبه بارش باران و وزش باد گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود. از این رو می تواند سبب لغزندگی در جاده و بویژه جاده های کوهستانی شمال استان تهران شود.

توصیه می شود با توجه به وضعیت جوی پیش بینی شده اقدام لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی توسط هموطنان گرامی و سازمان ها و ارگان های مسئول به عمل آید.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1