استارت آپ ویکند سبز تهران برگزار می شود

18 نوامبر 2015 - 10:30 dsfr.ir/g94cp

استارت آپ ویکند سبز تهران برگزار می شود
میثم رودکی
استارت آپ ویکند گردشگری تهران

سرپرست دفتر پژوهش و فناوری های سازمان محیط زیست گفت: استارت آپ ویکند سبز یک رویداد کارآفرینی در حوزه محیط زیست و با محوریت محیط زیست، منابع طبیعی و انرژی های پاک است و فرصتی را برای هدایت کارآفرینان در جهت حل مشکلات زیست محیطی کشور فراهم می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، صدرالدین علیپور اظهار کرد: مراسم افتتاحیه رویداد جهانی استارت آپ ویکند سبز تهران در 27 آبان ماه با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در این سازمان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه رویداد جهانی استارت آپ ویکند سبز تهران که یک رقابت تیمی کارآفرینی در حوزه محیط زیست است، گفت: این مراسم توسط انجمن علمی مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس و با همکاری دفتر پژوهش و فناوری های سازمان حفاظت محیط زیست در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

علیپور گفت: رویداد جهانی استارت آپ ویکند، یک رویداد آموزشی-تجربی است که بنیانگذار آن در دنیا یکی از سازمان های مردم نهاد (NGO) زیرمجموعه گوگل و در ایران، سازمان مردم نهاد 'کانون کارآفرینی ایران' است.

وی اظهار داشت: در این رویداد که در سراسر دنیا در 3 روز متوالی برگزار می شود، شرکت کنندگانی با انگیزه اعم از دانشجویان، برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت آپ، بازاریابان و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی 54 ساعت ایده هایشان را مطرح و در اجرا و پیاده سازی آن ها در قالب تیم های 10 نفری به رقابت بنشینند. این جریان به ایجاد انگیزه برای شروع کسب و کار در حوزه محیط زیست و آشنایی فعالان محیط زیستی با مباحث کارآفرینی و کسب و کار منتج می شود.

علیپور تصریح کرد: به موازات این رویداد، نمایشگاهی به منظور آشنایی با ایده های پیاده شده در قالب کسب و کار، توسط شرکت های دانش بنیان و فعالان محیط زیستی متقاضی برپا می شود.

وی با اشاره به تقارن زمانی برگزاری آن (18-20 نوامبر) با هفته جهانی کارآفرینی (16-23 نوامبر) افزود: این ویژگی دوره استارت آپ ویکند به یک رویداد جی اس بی (Global Startup Battle) تبدیل می کند و به این ترتیب ایده های برتر، شانس گرفتن جوایز جهانی را نیز خواهند داشت.

علیپور خاطرنشان کرد: تمام علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در رویداد استارت آپ ویکند سبز تهران به لینک های زیر مراجعه کنند.
- وب سایت جهانی رویداد (www.startupweekend.org)
- وب سایت استاندارد آپ ویکندهای ایران (www.startupweekend.ir)
- وب سایت رسمی رویداد (www.SWGreen.ir)

وی همچنین از برگزاری دوره کارآفرینی سبز در سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و گفت: شرکت کنندگان با مفاهیم ایده پردازی و رویداد جهانی استارت آپ ویکند سبز تهران آشنا می شوند و علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت (www.myevent.ir)، در دوره آموزشی مصوب 'کارآفرینی سبز' ثبت نام و شرکت کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1