به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

برنامه کتاب خوری برگزار شد

17 نوامبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/dl2s5

برنامه کتاب خوری برگزار شد
میراث آریا
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برنامه کتاب خوری برگزار شد

برنامه کتاب خوری به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی توسط خانه کتابدار و با همکاری اعضاء گروه ترویج شورای کتاب در خانه کتابدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، لیلا کفاش زاده مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه با اعلام این خبر خاطرنشان ساخت که در این برنامه جالب و دیدنی، کتاب ها به شکل خوردنی در آمدند.

این کارشناس کودک هدف از برگزاری این جشنواره را تشویق کودکان به خواندن افسانه ها و کتاب های مناسب اعلام کرد. وی افزود: تبدیل کتاب ها به خوراک و مواد خوردنی موجب توجه بیشتر کودکان و والدین آنها به کتاب و کتابخوانی می شود.

کفاش زاده گفت: برنامه کتاب خوراکی از سال 2000 میلادی و اول ماه آوریل هر سال در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود. او افزود: چون اول آوریل مصادف با 12 فروردین ماه است، تصمیم گرفته شد این برنامه در ایران در هفته کتاب و کتاب خوانی برگزار گردد.

ماهی سیاه کوچولو، مهمان های ناخوانده، کدو قلقله زن و ده ها قصه ماندگار دیگر در این رویداد جالب فرهنگی و قابل توجه کودکان، به مواد خوراکی تبدیل شده بودند. به گفته وی تاکنون کشورهای استرالیا، برزیل، هند، ایتالیا، ژاپن، لوگزامبورگ، مکزیک، مراکش، هلند، روسیه و هنگ کنگ جشنواره کتاب های خوراکی را برگزار کردند.

کفاش زاده همچنین گفت: دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه کارگاهی تحت عنوان روش های نوین ترویج کتاب خوانی با تمرکز قصه گویی در موزه ها را در مرکز آفرینش های هنری کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خیابان حجاب برگزار می کند. این کارگاه فردا 26 آبان ماه از ساعت 8 تا 09:30 در حاشیه جشنواره تقدیر از مروجان کتاب و کتابخوانی، توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری شورای کتاب کودک برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1