بهره گیری از روش های کاربردی در راستای توسعه گردشگری

16 نوامبر 2015 - 16:50 dsfr.ir/fh158

بهره گیری از روش های کاربردی در راستای توسعه گردشگری
triplans.ir
ماسوله

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر لزوم بهره گیری از روش های کاربردی در راستای توسعه گردشگری استان تاکید نمود و خواستار حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی این صنعت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ حمیدرضا آذرپور در جلسه کمیته منطقه چهار صنعت گردشگری استان شامل ماسال، فومن، شفت و صومعه سرا اظهار کرد: ورود به شرایط جدید پساتحریم با برنامه ریزی صحیح و فراهم کردن اقدامات زیربنایی ممکن خواهد بود.

آذرپور اذعان کرد: امروز بسیاری از کشورهای دنیا با ساخت جاذبه ها، تاریخ مصنوعی و سرقت آثار تاریخی دیگر کشورها سود فراوانی از صنعت گردشگری را نصیب خود می کنند و این در حالی است که ایران دارای جاذبه های متنوع گردشگری است. ایران و استان گیلان بر اساس آمار جزو برترین ها از نظر قابلیت های جاذبه ای هستند ولی متاسفانه تاکنون از این موهبت به نحو احسن استفاده نشده است.

آذرپور تعامل و ارتباط درون تشکیلاتی را یکی از راهکارهای توسعه و رشد صنعت گردشگری برشمرد و یادآور شد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی استفاده از پتانسیل و ظرفیت صنعت گردشگری یکی از راه های برون رفت از بحران است. به گفته وی تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولتی برای رشد و توسعه صنعت گردشگری بسیار مهم و تأثیرگذار است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان افق پساتحریم در صنعت گردشگری را بسیار روشن خواند و افزود: استان گیلان پتانسیل و ظرفیت فراوانی در حوزه گردشگری دارد.

آذرپور با اشاره به تأکیدات استاندار گیلان در خصوص توسعه صنعت گردشگری در استان، یادآور شد: توسعه و رشد توریسم سلامت و آداب و معاشرت روستایی از موارد تأکیدی استاندار است. وی همکاری و شناسایی صنوف گردشگری را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: باید برای رشد و توسعه صنعت گردشگری استان از پایه یعنی آموزش صحیح اقدام کنیم.

این مسئول تهیه کلیپ از مناطق گردشگری و بناهای تاریخی استان گیلان را یکی از برنامه های مهم در راه شناساندن جاذبه های گردشگری گیلان به سایر استان ها و دیگر کشورها دانست و گفت: این کلیپ ها که بصورت چند زبانه تهیه می شوند، شیوه مناسبی برای معرفی جاذبه های گردشگری، فرهنگی، کشاورزی و تاریخی استان گیلان است.

در ادامه این جلسه هر کدام از مدیران هتل ها، اماکن اقامتی ودفاتر خدمات گردشگری به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
16 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1