نمایندگان 177 کشور برای دریافت جایزه جهانی انرژی به ایران می آیند

16 نوامبر 2015 - 16:50 dsfr.ir/a232d

نمایندگان 177 کشور برای دریافت جایزه جهانی انرژی به ایران می آیند
pplprojectearth.com
انرژی های نو یکی از راهکارهای رفع معضلات محیط زیست

بنیاد جهانی انرژی، پیشنهاد تاسیس دفتر بین المللی 'صلح و محیط زیست' را با کمک دولت ایران و همکاری مردم برای ارتقای سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی در جهان دارد. بیش از 6500 شبکه تلویزیونی، 25000 روزنامه و مجله ملی و محلی و 110 هزار خبرنگار و روزنامه نگار، اخبار آن را در سراسر جهان برای بیش از 3 میلیارد نفر مخاطب مخابره می کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، "مجید سرایداریان" رییس انجمن مدیریت سبز ایران به عنوان برگزار کننده شانزدهمین دوره مراسم جهانی انرژی در ایران گفت: جایزه جهانی انرژی یک جایزه برای توسعه 'پایداری' است. این جایزه به راهکارهای نوین در مدیریت و مصرف منابع که توسط افراد خلاق شناسایی و بکار گرفته شده اند، اعطا می شود.جایزه جهانی انرژی یک صحنه و رسانه جهت حضور رایگان، برای ارائه دستاوردهای برجسته شناخته شده در سطح جهانی است.

وی افزود: نخستین مراسم جایزه جهانی انرژی در سال 1999 میلادی با ابتکار عمل بنیاد جهانی انرژی که مقر آن در کشور اتریش است با حمایت سازمان ملل متحد برگزار شد. امروز بیش از 7000 طرح و پروژه سبز از 177 کشور عضو به دبیرخانه بنیاد جهانی انرژی جهت ارزیابی و تعیین بهترین طرح های نوآورانه ارسال می گردد. جایزه جهانی انرژی معتبرترین و شناخته شده ترین جایزه زیست محیطی در جهان است. امروز کیفیت و تنوع پروژه ها و طرح های ارسالی به بنیاد جهانی انرژی بسیار چشمگیر است، چرا که جایزه در 5 حوزه  زمین، انرژی، آب، هوا و توسعه جوانان تعلق می گیرد.

سرایداریان ادامه داد: بنیاد جهانی انرژی در شش سال گذشته همکاری گسترده ای با انجمن مدیریت سبز ایران برای توسعه رویکرد 'پایداری' داشته است. این انجمن همه ساله یکی از مهم ترین جوایز ملی در حوزه 'سبز' را برگزار می کند که در آن بر اساس یک منطق مشخص ارزیابی به پروژه های برجسته سبز که در طیف گسترده ای مشارکت می کنند، گواهینامه سبز اعطا می کند. امسال شانزدهمین دوره بخش بین المللی این مراسم با حضور بیش از دو هزار نفر از متخصصان ایرانی و نمایندگان 177 کشور جهان و همچنین شخصیت های ملی و جهانی از قبیل: خانم مانکا گاندی، آقای کوفی عنان، آقای آشیم استینر رییس UNEP و.. به تاریخ 28 دی ماه لغایت 1 بهمن ماه 1394 در تهران و در برج میلاد توسط انجمن مدیریت سبز ایران و با حمایت و نظارت علمی وزارت نیرو برگزار می شود.

وی گفت: بر اساس روحیه تعالی خواهی و انگیزه بالای برگزارکنندگان که متاثر از فرهنگ منحصر بفرد ایران است، آنان تمایل دارند تا صحنه و رسانه جایزه جهانی انرژی را برای نمایش قابلیت های موجود ایران در کنار توانایی های بین المللی به نمایش بگذارند و در جهان پخش کنند.

سرایداریان تصریح کرد: نامزدهای دریافت جایزه جهانی انرژی از سراسر جهان و از پنج قاره هستند و آنچه در حال حاضر قابل توجه است وجود یک پروژه از ایران در میان نامزدهای دریافت این جایزه جهانی است. تا کنون کانال های تلویزیونی از سراسر جهان تمایل خود را در پخش مراسم این جشن منحصر بفرد نشان داده اند. چارچوب این مراسم به این ترتیب است که از یک سو، دهمین دوره همایش بین المللی مدیریت سبز ایران برگزار می شود که با روشی منحصر بفرد راه حل های سبز به سازمان ها ارائه می دهد و از سوی دیگر، مراسم جهانی برای برندگان ملی جایزه جهانی انرژی پیش بینی شده که از سراسر جهان مشارکت می کنند که پروژه های موفق آن ها در طول این مراسم معرفی خواهند شد.

رییس انجمن مدیریت سبز ایران اظهار داشت: در نهایت از بین هزاران طرح ارسال شده پس از ارزیابی های متعدد به 5 طرح برتر بین قاره ای در 5 حوزه زمین، آب، انرژی، هوا و توسعه جوانان جایزه اهدا خواهد شد و به عنوان برترین های 2015 به جهانیان معرفی خواهد شد. تنوع و سادگی راه حل ها، مزیت این دوره از مراسم جهانی است.

وی افزود: علاوه بر آن، برپایی نمایشگاه محیط زیست، آب و انرژی های نو و تجدیدپذیر در حاشیه این مراسم، از اهمیت بالایی در ایران برخوردار است که در آن فناوری های نوین انرژی های تجدیدپذیر و بهینه سازی بهره وری انرژی به نمایش گذاشته می شود که بخش بین الملل آن از سوی شرکت نمایشگاه ولز اتریش  ساماندهی شده است. این یک رویداد جامع برای همگرایی حوزه زیست محیطی و اقتصادی است که به صورت نمادین به عصر نویی از پایداری در ایران تاکید می کند. هدف از جایزه انرژی، ایجاد آینده ای قابل زیست برای جوانان، ارتباط با مردم جهان از طریق این مراسم و کمک به پایداری با دستان مردم جهان و همچنین معرفی هر چه بهتر از فرهنگ، دانش نوآورانه و مهمان نوازی مردم ایران است.

سرایداریان خاطرنشان کرد: در این راستا، بنیاد جهانی انرژی پیشنهاد تاسیس دفتر بین المللی 'صلح و محیط زیست' را با کمک دولت ایران و همکاری مردم برای ارتقای سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی در جهان دارد. بیش از 6500 شبکه تلویزیونی، 25000 روزنامه و مجله ملی و محلی و 110 هزار خبرنگار و روزنامه نگار اخبار آن را در سراسر جهان برای بیش از 3 میلیارد نفر مخاطب مخابره می کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1