نجات تالاب انزلی از سنبل آبی توسط زندانیان گیلانی

16 نوامبر 2015 - 11:40 dsfr.ir/1p2fp

نجات تالاب انزلی از سنبل آبی توسط زندانیان گیلانی
gilnegah.ir
سنبل آبی، گونه ای مهاجم در تالاب انزلی

تعدادی از زندانیان با مجوز و دستور مرجع قضایی، جهت جلوگیری از پیشروی گیاه سنبل آبی که یکی دیگر ار تهدید کنندگان اصلی تالاب انزلی به شمار می رود، با کارشناسان و محیط بانان حفاظت محیط زیست همکاری کردند.

قربانعلی محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تعدادی از زندانیان با مجوز و دستور مرجع قضایی، جهت جلوگیری از پیشروی گیاه سنبل آبی که یکی دیگر ار تهدید کنندگان اصلی تالاب انزلی به شمار می رود، صبح امروز در تالاب انزلی حضور یافته و با همدلی برای حفاظت از محیط زیست استان با کارشناسان و محیط بانان حفاظت محیط زیست همکاری کردند.

سنبل آبی که در حال پیشروی و انتشار در داخل تالاب انزلی است و در صورتی که در مراحل ابتدایی مقابله ای با آن صورت نگیرد، این گونه پایش را بر پشت گونه مهاجم آزولا خواهد گذاشت و بلای دیگری بر پیکر ناتوان تالاب بین المللی انزلی  خواهد شد، زیرا این گونه در آب های کم عمق و راکد توانایی بالایی برای تکثیر دارد و این شرایط در اغلب بخش های تالاب انزلی کاملا مهیا است.

تالاب انزلی که با حدود 20 هزار هکتار وسعت زیستگاه 231 گونه گیاهی و 138 گونه جانوری و عامل اصلی مهار سیلاب های 11 رودخانه بالادست است و منبع درآمد مهمی برای مردم بومی از محل شکار، صید ماهی، تولید صنایع دستی از گیاهان تالابی و محل بازدید و گردش حدود یک میلیون گردشگر در سال است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1