31 می 2020 - 03:53
معصومه ابتکار:

عقب ماندگی های زیادی برای رفع آلودگی دریای خزر داریم

15 نوامبر 2015 - 17:20 dsfr.ir/uw25u

عقب ماندگی های زیادی برای رفع آلودگی دریای خزر داریم
چمران نیوز
معصومه ابتکار و دکتر روحانی در سفر به بندر انزلی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه حل مشکل پسماند در استان های شمالی کشور به اندازه 2 برنامه توسعه زمان نیاز دارد، گفت: متاسفانه در این زمینه با عقب ماندگی های بسیاری روبرو هستیم.

به گزارش ایلنا؛ معصومه ابتکار در ارتباط با برنامه های دولت برای حل مشکل آلودگی دریای خزر گفت: دریای خزر از ارزشمندترین دریاها و زیستگاه های منطقه است و ما برای دریای خزر برنامه های ملی و برنامه های منطقه ای را تدوین کرده ایم. علاوه بر آن یکی از مصوبات مهم سفرهای استانی رئیس جمهور در گیلان و مازندران تکمیل طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهرهای شمالی است که البته در این زمینه عقب ماندگی های بسیار زیادی داریم.

وی ادامه داد: علاوه بر این برنامه، حفاظت از مناطق ساحلی ارزشمند مانند میانکاله، تالاب انزلی و ... را نیز در برنامه ها گنجانده ایم و اعتبارات و برنامه های حفاظتی ویژه ای را برای آن ها در نظر گرفته ایم.

معاون رئیس جمهور با اشاره به مساله پسماند در استان های شمالی اظهار کرد: حل مساله پسماند در استان های شمالی نیز در دستور کار قرار دارد، اما برنامه ها و طرح های آن با عقب ماندگی های چند ساله روبروست که در دولت یازدهم دوباره به آن توجه شده است. ما در تلاشیم تا ظرفیت حضور بخش خصوصی را در زمینه تولید انرژی از زباله و مدیریت پسماند، کمپوست و بازیافت مهیا کنیم تا با کمک دولت، بخش خصوصی و شهرداری ها این مشکل حل شود.

وی در پاسخ به اینکه حل مساله پسماند در استان های شمالی کشور به چه میزان زمان نیاز دارد؟ گفت: حل این مساله قطعا به اندازه 2 برنامه توسعه زمان می برد، اما مشروط بر این است که دولت ها وظایف خودشان را انجام دهند در غیر این صورت نتیجه ای را در این دوره زمانی شاهد نخواهیم بود؛ هر دولتی که بر سرکار می آید نباید تکالیف و وظایف خودش را سیاسی ببیند بلکه باید با دید اجرایی به آن عمل کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1