سهم 20 هزار نفری ایران از 45 میلیون گردشگر روس

15 نوامبر 2015 - 17:10 dsfr.ir/x69j3

سهم 20 هزار نفری ایران از 45 میلیون گردشگر روس
خبرآنلاین
گردشگر روس در ایران

45 میلیون نفر از مردم روسیه هر ساله به سفرهای گردشگری در کشورهای مختلف می روند و این در حالیست که سهم ایران به عنوان همسایه آن و نیز یکی از کشورهایی که در فهرست 10 سرزمین برتر تاریخی و تمدنی جهان، فقط حدود 20 هزار نفر از این تعداد است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ «سمیع الله حسینی مکارم» معاون سازمان میراث فرهنگی که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه به مسکو سفر کرده است، گفت: همزمان با سهم 20 هزار نفری ایران از گردشگران روس در سال 2014، ترکیه مقصد چهار میلیون و 500 هزار شهروند روس برای سفرهای گردشگری در سال گذشته میلادی بوده است.

روسیه یکی از کشورهای جهان است که مردم آن علاقه زیادی به سفر به دیگر کشورهای جهان دارند. این افراد بیشتر با ترکیب جمعیتی میانسال و سالمند علاقه دارند به کشورهای دارای آثار تاریخی و فرهنگی سفر کنند و سالانه حدود دو میلیون نفر به کشور مصر سفر می کنند.

مقام سازمان میراث فرهنگی ایران همچنین با اشاره به مذاکرات خود با مقام های روسیه در حوزه گردشگری از برنامه دو کشور برای توسعه گردشگری متقابل خبر داد که از جمله شامل همکاری در توسعه این صنعت سبز، سرمایه گذاری در اجرای پروژه های زیربنایی، تسهیل در صدور روادید و لغو آن برای گردشگری گروهی از پنج نفر به بالا است که در باره ضوابط و شرایط روادید باید وزارت خارجه های دو کشور اقدام کنند.

سند مذاکرات هیات های ایران و روسیه در کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور روز پنجشنبه گذشته توسط «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و «الکساندر نوواک» وزیر انرژی و رئیس روسی این کمیسیون امضا شد که در بر گیرنده حدود 40 میلیارد دلار برنامه ریزی اقتصادی و سرمایه گذاری در اجرای طرح های مشترک است.

افزایش همکاری ها در بخش های مختلف از جمله توسعه همکاری های انرژی، نفت، نیروگاهی، صنعتی، بازرگانی، علمی و فناوری، گردشگری و فرهنگی و همچنین گسترش فعالیت بخش خصوصی اجزای نقشه راه امضا شده به شمار می رود که می تواند ارزش روابط اقتصادی تهران و مسکو را به سالانه 10 میلیارد دلار برساند.

واعظی و نوواک همچنین در روز پایانی مذاکرات مسکو، چندین سند همکاری در عرصه های مختلف از جمله در حوزه انرژی، دریایی و بانکی امضا کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1