همدردی جاذبه های گردشگری دنیا با «پاریس»

15 نوامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/si7iy

همدردی جاذبه های گردشگری دنیا با «پاریس»
ایسنا
برای ابراز همدردی با مردم فرانسه خانه اپرا در سیدنی، با رنگ پرچم فرانسه (آبی، سفید و قرمز) نورپردازی شد.

پس از حملات تروریستی 13 نوامبر در مرکز شهر پاریس که به کشته شدن حداقل 150 نفر منجر شد، کشورهای مختلف برای ابراز همدردی با مردم فرانسه بناهای معروف خود را با رنگ پرچم فرانسه (آبی، سفید و قرمز) نورپردازی کردند.

کشته و زخمی شدن شماری از مردم فرانسه در جریان حملات تروریستی پاریس با واکنش های کشورهای مختلف دنیا همراه بود و همگان ضمن محکوم کردن این حملات به نوعی همدردی خود را با مردم فرانسه نشان دادند.

به گزارش ایسنا؛ لیست بناهای معروفی که برای ابراز همدردی با مردم فرانسه بناهای معروف خود را با رنگ پرچم فرانسه (آبی، سفید و قرمز) نورپردازی کردند.

برج CN (تورنتو کانادا)، سانفرانسیسکو سیتی هال (آمریکا)، خانه اپرا (سیدنی)، مجسمه فرشته استقلال (مکزیکوسیتی)، تاور بریج (لندن)، دروازه برادونبرگ (برلین)، چشم لندن (انگلیس)، مجسمه مسیح (ریودوژانیروی برزیل)، دیوار ندبه (بیت المقدس)، کلیسای ارکتیک (نروژ)، کاخ فرهنگ (ورشو لهستان)، میدان واشنگتن (نیویورک) و تالار شهر در مادرید.

تعطیلی برج ایفل و موزه لوور تا اطلاع ثانوی

به دنبال حملات تروریستی روز جمعه در پاریس، بسیاری از جاذبه های توریستی این شهر گردشگری تا اطلاع ثانوی بسته خواهند بود. برج ایفل و موزه لوور از جمله محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر پاریس هستند که پس از حملات تروریستی تا اطلاع بعدی فعالیت نخواهند داشت.

سخنگوی موزه لوور فرانسه اعلام کرد، موزه روز شنبه بصورت معمول برای بازدید مردم فعالیت خود را آغاز کرد، اما به دستور وزیر فرهنگ فرانسه و پس از اعلام سه روز عزای عمومی، بسته شد.

سخنگوی برج ایفل نیز اعلام کرد، این جاذبه گردشگری به سبب مسائل امنیتی برای استفاده عموم فعال نخواهد بود.

تورهای گردشگری فرانسه لغو شد

بحران های پی در پی در پاریس، بسته شدن مرزها و فرودگاه، تعلیق ویزای شینگن و الزام برای داشتن ویزای ملی هنگام ورود به فرانسه، موجب لغو تورهای گردشگری ایران به فرانسه نیز شده است.

در روزهای اخیر پاریس صحنه وقوع شش حمله تروریستی بود. چند انفجار در استادیوم پاریس و گروگان گیری خونین در این شهر باعث شده تا گردشگران احساس ناامنی کنند. دولت فرانسه نیز اعلام کرد که توافق نامه شینگن را به طور موقت به حالت تعلیق در آورده و در مرزهای این کشور تدابیر امنیتی شدیدی اعمال می شود که البته این اقدام به طور موقت است.

اکنون ایرانیانی که در این روزها قصد سفر به پاریس را دارند نیز دچار مشکل شدند. آنها می بایست ویزای شینگن خود را به سفارت خانه ها تحویل داده و یک ویزای ملی ویژه این کشور نیز دریافت کنند. اما بسیاری از گردشگران ایرانی اکنون از ثبت نام برای شرکت در تورهای گردشگری این کشور به دلیل اتفاقات رخ داده خودداری می کنند.

گزارش خبرگزاری مهر حاکی از آن است که حتی دفاتر خدمات مسافرتی نیز این ثبت نام را انجام نمی دهند. دفاتر خدمات مسافرتی اعلام می کنند که به آنها هنوز ابلاغ نشده که نمی توانند برای فرانسه تور ببرند یا نه اما از آنجا که دولت فرانسه اعلام کرده باید گردشگران ویزای ملی داشته باشند و این شهر نا امن شده است، از بستن پکیج تور برای این کشور خودداری می کنند. حتی برخی از گردشگران سفر خود را لغو کرده اند.  

در حال حاضر 11 ایستگاه مترو در شهر پاریس بسته است و بسیاری از سرویس های اتوبوس در سطح شهر نیز مختل شده و تدابیر شدید امنیتی نیز در ترمینال های مسافربری ویژه قطار و همچین فرودگاه برقرار است. بسیاری از پروازها به مقصد پاریس با شنیدن خبر کشتار در شهر با تاخیر همراه شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1