20 سپتامبر 2019 - 12:00
مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست:

چرا مردم نسبت به خشک شدن دریاچه ارومیه حساسیت لازم را ندارند؟!

16 نوامبر 2015 - 07:30 dsfr.ir/5x41s

چرا مردم نسبت به خشک شدن دریاچه ارومیه حساسیت لازم را ندارند؟!
bp.blogspot.com
نگاه ترحم برانگیز به خشکی های دریاچه ارومیه

مردم حساسیت و مطالبه گری لازم در مورد مسایل زیست محیطی را ندارند.

"مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست"

به گزارش ایلنا؛ مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با میزان حساسیت مردم نسبت به مسائل زیست محیطی گفت: یکی از مشکلات کلیدی کشور ما در حوزه محیط زیست این است که مردم در ارتباط با مطالبات محیط زیستی از آگاهی لازم برخوردار نیستند. تلاش ما در سازمان حفاظت محیط زیست این است که به سمت افزایش آگاهی پایدار مردم در حوزه محیط زیست برویم، از همین رو از مهد کودک ها فعالیت خود را آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: برای نمونه در روزهای  گذشته نخستین دوره آموزشی فارغ التحصیلان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که قرار است؛ مربی مهدکودک ها باشند؛ آغاز شده است تا بتوانند به کودکان مهدکودکی آموزش های لازم را بدهند.

درویش توضیح داد: اگر ما می بینیم که فجایع بزرگ زیست محیطی همچون خشک شدن دریاچه ارومیه به عنوان بزرگ ترین رخداد بیابان زایی کره زمین در ایران حساسیت زیادی ایجاد نمی کند یا آنکه جلگه خوزستان و تالاب بختگان خشک می شود و مردم یک صدم از حساسیتی که روی موضوعات دیگر مانند تحریم خودرو دارند را نشان نمی دهد؛ به این معناست که متخصصان، مدیران، رسانه ها، آموزش و پرورش و وزارت علوم در این حوزه کم کاری کرده اند.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط  زیست افزود: یک برنامه طنز کودک در یکی از شبکه ها جنجال و حساسیت بزرگی را در آذربایجان به راه انداخت و تمام مردم و نخبگان به خاطر آن به میدان آمدند، اما یکصدم این حساسیت را برای خشک شدن دریاچه ارومیه که تمدن آذربایجان را به مخاطره انداخته و تمام چاه ها و رودخانه های این منطقه را خشک کرده و نیم میلیون هکتار کویر ایجاد کرده است، نمی بینیم. آیا خطر خشکی دریاچه ارومیه بزرگ تر است یا خطر این برنامه طنز؟ من نمی گویم با آن نباید برخورد شود بلکه حتما باید با این مسئله برخورد شود، اما آیا مردم اولویت های خودشان را به درستی شناسایی کرده اند؟

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1