20 مارس 2021 - 12:32

بازخوانی طرح احیای هویت بافت تاریخی شیراز

9 ژوئن 2015 - 16:40 dsfr.ir/vldlp

وزیر راه و شهرسازی در نامه ای خطاب به معاون خود بر ضرورت بازآفرینی شهری و احیای هویت بافت تاریخی شیراز و بازخوانی طرح تهیه ‌شده برای این شهر تاکید کرد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی بعد از برگزاری جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری که موضوع طرح بافت تاریخی شهر شیراز در دستور کار آن قرار داشت، در نامه ای خطاب به محمدسعید ایزدی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران و به سازی شهری ایران بر لزوم توجه به بازآفرینی شهری و احیای هویت بافت تاریخی شیراز تاکید کرد.

بر اساس تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری، شرکت عمران و به سازی با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری شیراز زیر نظر دبیرخانه شورای عالی طرح تهیه شده را با رویکرد احیای هویت بافت تاریخی شهر شیراز و بازآفرینی شهری مورد بازخوانی قرار خواهد داد و در صورت ضرورت اصلاحاتی در طرح اعمال می شود.

وزیر راه در این نامه آورده است: افزون بر این ضروری است ساختار مدیریتی، طرح های پیشران، نظام راهبری، نظام مالی و مشارکت دادن مالکان و سرمایه گذاران و سایر توصیه های لازم نیز تدوین و ارائه شود. چنانچه در این ارتباط ضروری باشد از تجارب بین المللی از جمله آنچه در اسپانیا، فرانسه و مراکش مورد عمل قرار گرفته است استفاده شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « آریا نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1