ارومیه میزبان ششمین اجلاس بین المللی راه ابریشم

14 نوامبر 2015 - 15:40 dsfr.ir/o53ue

ارومیه میزبان ششمین اجلاس بین المللی راه ابریشم
persianfun.org
نقشه راه ابریشم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از میزبانی ارومیه برای برگزاری ششمین اجلاس بین المللی راه ابریشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی؛ جلیل جباری در جلسه امروز که در هتل پارک ارومیه با حضور مدعوین بخش دولتی و خصوصی برگزار شد گفت: با هماهنگی انجام شده بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)؛ میزبانی این اجلاس در سال 2016 به ایران و استان آذربایجان غربی محول شده است.

وی با اشاره به اهداف سازمان جهانی تصریح کرد: در سازمان جهانی جهانگردی بیش از 162 کشور عضو هستند که هدف عمده این سازمان توسعه پایدار گردشگری در سطح جهان بوده و بدین لحاظ کشور های زیادی علاقه مند به عضویت در این سازمان بین المللی هستند.

جباری برگزاری ششمین نشست کارگروه تخصصی راه ابریشم را فرصت بسیار مغتنمی برای استان آذربایجان غربی عنوان نموده و خاطرنشان کرد: برگزاری این نشست بین المللی تبعات خوبی برای ایران و بویژه استان آذربایجان غربی داشته و فرصت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری را افزایش داده و مطمئنا منجر به رونق گردشگری استان خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، لازمه اجرای این اجلاس و نشست بین المللی را یک عزم جدی دانسته و فراتر از یک بخش و گروه عنوان نموده و اضافه کرد: با توجه به حضور 40 نفر از کارشناسان بین المللی در این برنامه لازم است تا همه بخش ها اعم از دولتی و خصوصی در اجرای این برنامه همکاری کرده و از این فرصت استفاده کرده و ازهمه افرادی که می توانند ما را در میزبانی این اجلاس یاری کنند دعوت به همکاری می کنیم.

گفتنی است ششمین اجلاس بین المللی راه ابریشم که توسط سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) برنامه ریزی شده در اردیبهشت ماه سال 95 در ارومیه برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1