تعلیق و لغو مجوز پنج دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در یزد

14 نوامبر 2015 - 14:40 dsfr.ir/h28zq

تعلیق و لغو مجوز پنج دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در یزد
expertbms.com
میدان امیر چخماق یزد

در هفت ماهه سال جاری مجوز پنج دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان یزد لغو شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ مصطفی فاطمی در دیدار با اعضای هیأت مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری عنوان کرد: یکی از وظایف مهم سازمان میراث فرهنگی نظارت کامل و مستمر بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و نحوه عملکرد آن ها در زمینه برگزاری تورهای سیاحتی داخل و خارج از کشور است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد افزود: در هفت ماهه سال جاری مجوز پنج دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری لغو گردید که از میان سه دفتر در سال گذشته و دو دفتر نیز در سال جاری پس از تذکر و اخطار به دلیل تخلفات متعدد تعلیق شده بودند.

وی خاطرنشان ساخت: کارشناسان این معاونت پس از بازدید از دفاتر و بررسی روند فعالیت آن ها، در صورت مشاهده هر گونه تخلف طی نامه ای به مدیریت دفاتر تذکر داده و مشکلات و تخلفات را اعلام می نماید که اگر مدیر دفتر طی مدت تعیین شده نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند، مراحل بعدی اخطار، تعلیق و سپس لغو مجوز با طی بازه زمانی تعیین شده اجرا می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: لازم است کلیه دفاتر در برگزاری گشت ها و معرفی آثار و ابنیه تاریخی استان و همچنین ارائه خدمات و تسهیلات به مسافرین و گردشگران از راهنمایان تور مجاز و دارای کارت راهنمای گردشگری استفاده کنند. تعدادی متقاضی تأسیس دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز مدارک لازم جهت راه اندازی دفتر را به این معاونت ارائه نموده اند که پرونده آنها جهت صدور مجوز در دست بررسی است.

شایان ذکر است: در حال حاضر در استان یزد 60 دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی تحت نظارت این اداره کل در حال فعالیت هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1