در پی حملات تروریستی به فرانسه؛

فرانسه ویزای شینگن را تعلیق کرد

14 نوامبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/go18z

فرانسه ویزای شینگن را تعلیق کرد
france24.com
تماشاگران دیدار تیم های فوتبال فرانسه و آلمان پس از شنیدن صدای انفجارهای تروریستی در حوالی استادیوم به وسط زمین هدایت شدند

دولت فرانسه اعلام کرد: توافق نامه شینگن را به طور موقتی به حالت تعلیق در آورده و در مرزهای این کشور تدابیر امنیتی شدیدی اعمال می شود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این اقدام دولت فرانسه به طور موقت بوده و این کشور مشارکت خود در توافق نامه شینگن را به مدت یک ماه از 13 نوامبر به حالت تعلیق درآورده است.

طی این مدت شهروندان خارجی که دارای ویزای شینگن هستند نمی توانند بدون ویزای فرانسه وارد این کشور شوند؛ این بدان معناست که اگر کسی بخواهد وارد فرانسه شود باید ویزای ملی فرانسه را به همراه ویزای شینگن اخذ کند.

برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفت: این اقدامات امنیتی به منظور کاهش احتمال حملات تروریستی یا ایجاد بی نظمی های عمومی در آستانه کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل اتخاذ شده است.

گفتنی است؛ در حال حاضر محدوده شینگن شامل 26 کشور از جمله اکثر کشورهای اتحادیه اروپا و چهار کشور غیرعضو اتحادیه اروپا می شود.

ایده توافق شینگن این بود که شهروندان عضو می توانند بدون نیاز به کنترل مرزی وارد کشور دیگر شده و مسافران منطقه شینگن با یک ویزای مشترک می توانستند در کل منطقه شینگن تردد کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1