جزئیات بسته ویژه سرمایه گذاری پساتحریم در حوزه گردشگری

14 نوامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/54466

جزئیات بسته ویژه سرمایه گذاری پساتحریم در حوزه گردشگری
مجید عسگری پور
مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: اکنون تعداد زیادی از هتل های مورد استفاده گردشگران بالای 90 درصد مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ مسعود سلطانی فر افزود: هتل های 4 و 5 ستاره مورد استفاده گردشگران خارجی است و هتل های 1، 2 و 3 ستاره و هتل آپارتمان ها نیز مورد استفاده گردشگران داخلی قرار دارند. گردشگری داخلی اکنون در فصل کم مسافر است. هتل هایی که در فصل پرمسافر میزبان گردشگران خارجی هستند، برای سال های آینده رزرو شده اند.

وی ادامه داد: ما اکنون مشکل مدیریت در هتل ها را داریم. مدیران هتل های ما هنوز به دنبال این نیستند که در فصل پرمسافر و کم مسافر، نرخ اتاق ها را منعطف کنند. اگر در لوسیزن هتلشان خالی بماند بهتر است یا اینکه 50 درصد تخفیف بدهند؟ من در جلسه با فعالان گردشگری نیز گفتم که فکر می کنید چرا تورهای گردشگری ترکیه یکباره از یک و نیم میلیون تومان به 700 هزار تومان می رسد؟ چون هماهنگی خوبی بین ایرلاین ها، هتل ها و رستوران های آن ها وجود دارد که با هم به مسافران تخفیف می دهند. ولی در ایران ایرلاین ها با هتل ها و هتل ها با تورگردان ها کار نمی کنند.

وی افزود: اگر می خواهیم در صنعت گردشگری موفق باشیم، باید هماهنگی بین فعالان گردشگری، آژانس داران و تورگردانان وجود داشته باشد. باید تورهای ترکیبی تعریف شود و همگی با هم تخفیف دهند تا از این ظرفیت در فصل های کم مسافر و کم ترافیک نیز استفاده شود.

سلطانی فر ادامه داد: درباره سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیز ما دو آمار داریم. یکی بسته پیشنهادی سرمایه گذاری برای شرایط پساتحریم است. حدود 1500 پروژه را با برآوردی معادل 30 میلیارد دلار یا 97 هزار میلیارد تومان تهیه کرده و در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم. در بخش گردشگری کشور، بیش از 900 پروژه در حال اجرا داریم که شامل هتل ها، اماکن گردشگری-تفریحی و اقامتگاه ها است. آن هم با اعتباری معادل 30 هزار میلیارد تومان. این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی 45 درصد در حال اجرا است. امیدواریم بتوانیم منابع آن را تامین کرده و کارمان را انجام دهیم.

سلطانی فر در پاسخ به سوالی دیگر، مبنی بر واکنش رئیس سازمان میراث فرهنگی به نامه تشکل های گردشگری گفت: جلسه ای با آنها داشته و درباره این نامه نیز صحبت کردیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1