تعطیلی تمامی بنادر مسافری هرمزگان در پی طوفان و بارندگی شدید

12 نوامبر 2015 - 13:30 dsfr.ir/uz9da

تعطیلی تمامی بنادر مسافری هرمزگان در پی طوفان و بارندگی شدید
ekspertai.eu
طوفانی و مواج بودن دریا باعث تعطیل شدن تمامی بنادر مسافری هرمزگان شد

به علت طوفانی شدن خلیج فارس و نامساعد بودن شرایط جوی، تمامی بنادر مسافری استان هرمزگان از صبح روز چهارشنبه، 20 آبان ماه تا اطلاع ثانوی به حالت تعطیل درآمدند.

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ محمد محسنی گفت: به دلیل طوفانی و مواج بودن دریا، تردد تمامی شناورها بین بنادر مسافری شهید حقانی بندرعباس، شهید ذاکری قشم و بندرگاه هرمز در راستای افزایش ایمنی سفرهای دریایی، انجام نمی شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر افزود: وزش بادهای شدید لحظه ای و ایجاد پدیده موج مرده، شرایط را برای تردد تمامی شناورهای مسافری نامساعد کرده است. جابجایی مسافران از بندرعباس به قشم و هرمز و برعکس تا ساعت 22:30 شامگاه روز سه شنبه انجام شد.

محسنی همچنین از مسافرین و شهروندان خواست تا زمان بازگشایی بندر شهید حقانی، از مبادی غیرمجاز و با شناورهای غیراستاندارد تردد نداشته باشند.

وی در پایان اضافه کرد: هموطنان در صورت ضرورت می توانند از مسیر دریایی بندر پهل و لافت (در فاصله ٧٠ کیلومتری غرب بندرعباس) تردد کنند.

سیدباقر موسوی مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تعطیلی بندر شهید ذاکری به دلیل فراهم نبودن شرایط تردد ایمن دریایی خبر داد. وی با اشاره به حاکم شدن وضعیت نامساعد جوی اخیر در جزیره قشم افزود: به منظور حفظ جان مردم و مسافران، مسیر بنادر شهید ذاکری قشم به بندر شهید حقانی و هرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

موسوی بیان کرد: مسافران برای ورود و خروج از قشم می توانند از طریق بندر پهل و لافت تردد کنند و در حال حاضر این مسیر در حال ارائه خدمات به مسافران و گردشگران است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم نیز ضمن اعلام خبر تعطیلی اسکله های گردشگری این جزیره تصریح کرد: در صورت آرام شدن دریا و فراهم شدن شرایط ایمن تردد دریایی، خدمات رسانی به مسافران از سر گرفته می شود.

محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه که راهبری بنادر مسافری غرب استان را بر عهده دارد، نیز اعلام کرد: در پی حاکم شدن وضعیت ناپایدار جوی، بنادر مسافری لنگه، چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش از روز سه شنبه، 19 آبان تا کنون به حالت تعطیل درآمده است.

وی از هموطنانی که قصد سفر دریایی از طریق بنادر غرب استان به مقصد جزیره کیش را دارند، خواست تا اطلاع ثانوی که شرایط مناسب جوی برای تردد شناورهای مسافری برقرار می شود، سفر خود را به تعویق بیندازند.

لازم به ذکر است، بیش از 95 درصد کل ترددهای دریایی کشور از طریق بنادر ده گانه مسافری استان هرمزگان صورت می گیرد که عمده ترددها از بندرعباس به جزیره قشم و از بنادر غرب استان همچون چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش صورت می گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1