با حمایت کمیته ملی طبیعت گردی؛

همایش عکاسان غارنورد برگزار می شود

11 نوامبر 2015 - 17:50 dsfr.ir/xf6mc

همایش عکاسان غارنورد برگزار می شود
picofile.com
چهارمین همایش عکاسان غارنورد در استان مرکزی برگزار می شود

چهارمین همایش «عکاسان غارنورد» از تاریخ 21 الی 22 آبان ماه جاری با حمایت کمیته ملی طبیعت گردی، توسط «انجمن غار و غارشناسی ایرانیان» در غار «چال نخجیر» استان مرکزی برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمین همایش عکاسان غارنورد با هدف توسعه زیرساخت ها و ترویج فنون نوین عکاسی غار با مشارکت و همکاری حدود 40 تن از علاقه مندان این حوزه برگزار می شود.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته از سوی «انجمن غار و غارشناسی ایرانیان»، 15 عکاس و نیز 25 کمک عکاس از استان هایی چون تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس ساعت 9 صبح پنجشنبه 21 آبان ماه جاری در محل غار «چال نخجیر» واقع در شهرستان دلیجان استان مرکزی حضور خواهند یافت و ضمن عکاسی از داشته های ارزشمند طبیعی و زمین شناسی منطقه تا پایان ساعت 16 روز جمعه 22 آبان ماه، در افزایش آگاهی عمومی، فرهنگ سازی و دستیابی به اهداف توسعه، موثر عمل خواهند کرد.

لازم به ذکر است در حاشیه این رویداد کارگاهی آموزشی نیز با موضوع مباحث روز مرتبط، ویژه شرکت کنندگان در همایش عکاسان غارنورد برگزار خواهد شد.

گفتنی است غار چال نخجیر در میان راه دلیجان به نراق و در منطقه‌ای به نام چال نخجیر در دامنه کوه تخت واقع شده است. قدمت  آن حدود ۷۰ میلیون سال تخمین زده شده و جزء غارهای آهکی و زنده دنیا محسوب می شود. نخجیر در سال ۱۳۸۴ خورشیدی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. هرساله خیل عظیمی از گردشگران از این جاذبه طبیعی بازدید به عمل می آورند.

1