5 اکتبر 2021 - 00:28
مدیر کل دفتر امور بین الملل سازمان؛

سند توسعه گردشگری ایران و ازبکستان در تاشکند امضاء شد

9 ژوئن 2015 - 15:40 dsfr.ir/he2rz

یازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های بازرگانی، اقتصادی، علمی و فنی بین ایران و ازبکستان با امضاء سند توسعه گردشگری و همکاری های متقابل در تاشکند برگزار شد.

لادن جعفری تهرانی مدیر کل دفتر امور بین الملل سازمان با اعلام این خبر افزود: این کمیسیون مشترک از 11 تا 15 خردادماه با تولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت و با حضور نمایندگان سایر ارگان ها از جمله وزارت نفت، وزارت امورخارجه، وزارت کشاورزی، وزارت حمل و نقل، بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی، سایر ارگان ها، بخش های خصوصی و همچنین نماینده دفتر امور بین الملل سازمان در شهر تاشکند برگزار شد.

وی گفت: بند های پیشنهادی این سازمان در زمینه توسعه گردشگری و همکاری های دو کشور در پیش نویس یادداشت تفاهم مذکور درج شد و پس از نهایی شدن طی 4 روز متوالی توسط وزرای دو کشور نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و غنی اف وزیر اقتصاد خارجی، سرمایه گذاری و تجارت ازبکستان در 14 خرداد 94 به امضاء رسید.

وی ادامه داد: نماینده شرکت ملی ازبک توریسم ازبکستان در پاسخ به سوال نماینده سازمان در خصوص نتیجه بررسی پیش نویس برنامه اجرایی که از سوی سازمان پیشنهاد شده بود، اعلام کرد موارد بررسی شده و پس از طی شدن مراحل قانونی و کسب اجازه از دفتر وزیر به اطلاع طرف ایرانی می رسد.

جعفری تهرانی در پایان اظهار داشت: هفته آینده جلسه ای در وزارت امور خارجه ازبکستان برگزار می شود که هدف این جلسه ایجاد تسهیلات ویزا برای گردشگران چند کشور به ویژه ایران است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1