معاون گردشگری در دیدار با استاندار «زالتسبورگ» مطرح کرد:

انتقال تجربیات گردشگری میان ایران و اتریش با تمرکز بر آموزش

11 نوامبر 2015 - 17:10 dsfr.ir/9k6k8

انتقال تجربیات گردشگری میان ایران و اتریش با تمرکز بر آموزش
javananhelal.ir
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری

معاون گردشگری بهره مندی از ظرفیت های آموزشی میان ایران و اتریش را با تعریف پروژه های عملیاتی مشترک، سبب ساز انتقال تجربیات سودمند در حوزه گردشگری دو کشور خواند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در دیدار با «ویل فرد هاسلاور» استاندار استان «زالتسبورگ» کشور اتریش و هیات همراه مرتبط با صنعت گردشگری، گفت: دو کشور ایران و اتریش با دارا بودن ظرفیت های منحصر به فرد، تجربیات موفقی در حوزه های مختلف گردشگری دارا هستند که می توان از طریق تعریف پروژه های آموزشی مشترک و نیز برگزاری تورهای آشناسازی از این نتایج مطلوب، بهره مند گشت.

رحمانی موحد با بیان اینکه ایران از چند منظر می تواند برای گردشگران اتریشی مورد توجه باشد؛ افزود: طبق فلسفه صنعت گردشگری، گردشگران تمایل به بازدید از اماکنی را دارند که در محل زندگی خود با فراوانی آن روبه رو نیستند؛ لذا پوشش کویری ایران که 25 درصد خاک کشور ما را تشکیل داده است به همراه جاذبه های تاریخی، هنری و معماری می تواند از عوامل جذب گردشگران اتریشی به ایران شمرده شود.

معاون گردشگری یکی دیگر از جذابیت های ایران را با توجه به غالب بودن هوای سرد در کشور اتریش، دارا بودن چهار فصل متنوع خواند و گفت: هم اکنون بسترهای قابل توجه ذکر شده به همراه فضای مطلوب بین المللی بهترین فرصت را برای توسعه گردشگری میان دو کشور در زمینه های آموزش، خدمات و نیز تامین زیرساخت ها فراهم آورده است که باید این فرصت را مغتنم دانست.

وی با توجه به الزام شناخت بخش خصوصی دو کشور از زیرساخت ها و امکانات گردشگری موجود اظهار کرد: نظر به برگزاری نهمین نمایشگاه گردشگری تهران در تاریخ 16 لغایت 19 فوریه سال 2016 و نیز همایش فرصت های سرمایه گذاری در حاشیه این رویداد، پیشنهاد می شود با بهره مندی از این امکان شرایط ارتباط و تعامل دو سویه میان فعالین بخش خصوصی دو کشور فراهم آید.

وی همچنین پیشنهاد کرد: با برگزاری تور آشناسازی در این ایام می توان فرصت آشنایی عمیق تری برای بخش خصوصی اعزامی از سوی کشور اتریش در ایران فراهم آورد.

گفتنی است در این دیدار «ویل فرد هاسلاو» استاندار استان «زالتسبورگ» اتریش نیز ضمن ابراز تمایل به همکاری در حوزه های مختلف گردشگری با ایران به ظرفیت های متعدد موجود در زمینه آموزش، استانداردسازی، فناوری، خدمات، بازاریابی و تبلیغات و ... اشاره کرد و گفت: هدف از سفر هیات همراه و فعال در حوزه گردشگری  به ایران اکتشاف و شناخت ظرفیت های موجود بوده است که تا به امروز دستاوردهای غیرقابل تصوری را در ابعاد مختلف به همراه داشته است.

وی با اشاره به تعداد 10 هزار مرکز اقامتی و نیز امکان استفاده از 200 هزار تخت در کشور اتریش گفت: تجربیات موفق در فعال سازی زیرساخت های مورد نیاز صنعت گردشگری و نیز به کارگیری طبیعت کوهستانی این کشور که بیش از 80 درصد آن را فراگرفته است از جمله تجربه های موفقی به شمار می آید که می تواند در فضای همکاری و تعامل به ایران انتقال شود.

این مقام مسئول همچنین در پایان مهمان نوازی ایرانیان را نیز زبانزد خواند و نسبت به برنامه ریزی در راستای شناخت بیشتر، تعریف پروژه مشترک همکاری و نیز انتقال تجربیات موجود اعلام آمادگی نمود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1