سقوط ایرباس روسی؛ گردشگران شرم الشیخ را ترک می کنند

11 نوامبر 2015 - 12:30 dsfr.ir/dd44x

سقوط ایرباس روسی؛ گردشگران شرم الشیخ را ترک می کنند
یورونیوز
گردشگران در حال ترک مصر در فرودگاه

هزاران گردشگر اروپایی به دنبال سقوط ایرباس روسی در صحرای سینای مصر که مرگ تمامی 224 سرنشین آن را در پی داشت، سواحل گرم و آفتابی شرم الشیخ مصر را ترک می کنند.

به گزارش یورونیوز؛ مصر بر تدابیر امنیتی در فرودگاه های خود افزوده است و به گفته یکی از مقامات این کشور برخی از هتل ها در شرم الشیخ برای جذب گردشگر به مشتریان شان تا 60 درصد تخفیف می دهند تا صنعت توریسم در این منطقه وارد رکود نشود.

آنچه خطوط هواپیمایی و چند کشور کشور اروپایی خصوص روسیه و بریتانیا را به توقف پروازها به شرم الشیخ وا داشته احتمال سقوط این هواپیمای مسافربری بر اثر حمله ای تروریستی است.

برخی از مقامات امنیتی آمریکا و بریتانیا و نیز کارشناسان اروپایی و فرانسوی اگرچه نه با صراحت تمام اما تلویحا کار گذاشته شدن بمب و احتمال وقوع انفجار در داخل هواپیما را دلیل سقوط آن عنوان کرده اند.

قاهره و مسکو می گویند تا بررسی دقیق داده های جعبه های سیاه هواپیما و پایان یافتن تحقیقات و قطعی شدن دلیل سقوط باید از گمانی زنی پرهیز شود.

ولایت سینا، شاخه داعش در مصر مسئولیت ساقط کردن این هواپیما را بر عهده گرفته و اعلام کرده است موظف به فاش کردن روش خود نیست.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز از فرودگاه شرم الشیخ می گوید: «گردشگران خاک مصر را ترک می کنند اما گردشگران همچون بخش توریسم مصر امیدوارند به مصر باز گردند، بازگشتی که منوط به تضمین های امنیتی و تحولات سیاسی در روزهای پیش رو است.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1