آشنایی کشورهای غرب آسیا با دستاوردها و اقدامات طرح حفاظت از تالاب های ایران

11 نوامبر 2015 - 15:50 dsfr.ir/lu3l4

آشنایی کشورهای غرب آسیا با دستاوردها و اقدامات طرح حفاظت از تالاب های ایران
doe.ir
طرح تالاب ها در اتحادیه جهانی حفاظت

طرح حفاظت از تالاب های ایران با شرکت در هشتمین نشست منطقه ای اتحادیه جهانی حفاظت علاوه بر ارائه و آشنا ساختن کشورهای عضو با رویکرد زیست بومی، فعالیت ها و اقدامات انجام شده در زمینه حفاظت، مدیریت و احیاء تالاب های کشور را در نمایشگاه این نشست ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست؛ مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران با اشاره به این موضوع که مرکز منطقه ای اتحادیه جهانی حفاظت (IUCN) کشورهای غرب آسیا در کشور اردن قرار گرفته و هر دو سال یکبار نشست منطقه ای را با دعوت از کشورهای عضو  برگزار می کند، افزود: در هشتمین نشست این مرکز از طرح حفاظت از تالاب های ایران نیز برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آمد که در این فرصت و در زمان مقرر، دستاوردها و اقدامات صورت گرفته در خصوص حفاظت، مدیریت و احیاء تالاب ها برای حاضرین در مراسم ارائه و این کشورها با فعالیت های صورت گرفته در کشور آشنا شدند.

محسن سلیمانی روزبهانی ضمن اشاره به رویکرد زیست بومی که در این نشست ارائه شد، اظهار داشت: رویکرد فوق به عنوان رویکرد مشارکتی مورد توجه اعضای کشورهای شرکت کننده در نشست قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: در حاشیه این نشست نمایشگاهی با موضوع حکمرانی محیط زیستی برگزار شد که ضمن ارائه دستاوردهای طرح، مجموعه اقدامات و فعالیت های طرح برای بازدیدکنندگان تبیین و آنها از نزدیک با انتشارات و خروجی های طرح در پایلوت های مختلف آشنا شدند.

وی تصریح کرد: ارائه اقدمات مذکور علاوه بر نشان دادن فعالیت های جمهوری اسلامی در زمینه حفاظت از محیط زیست بخصوص تالاب ها راه را برای اقدامات مشترک حفاظتی با کشورهای همسایه هموار می نماید.

شایان ذکر است که هشتمین نشست منطقه ای IUCN از 9 الی 13 نوامبر در شهر امان کشور اردن با حضور کشورهای عضو از جمله جمهوری اسلامی برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1