عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان:

دوران پساتحریم فرصت مناسب برای توسعه گردشگری است

11 نوامبر 2015 - 11:50 dsfr.ir/3s4w1

دوران پساتحریم فرصت مناسب برای توسعه گردشگری است
میثم رودکی
چشمه آبگرم گوگردی در نزدیکی کوه زندان دیو در آذربایجان غربی

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان، با تاکید بر جاذبه های گردشگری ایران، گفت: دوران پساتحریم فرصت مناسب برای توسعه گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ رضا امیدوار تجریشی با بیان وضعیت ساختار جغرافیایی ایران اظهار داشت: در کمتر کشوری می توان با یک پرواز کوتاه از نقطه گرم کویری به منطقه سردسیر رفت. وی این خاصیت جغرافیایی ایران را برای گردشگران خارجی جذاب دانست و افزود: یکی از فرصت های مهم برای ایران، استفاده از صنعت گردشگری است.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان، وجود مکان های تاریخی در ایران را یکی دیگر راهکارهای جذب گردشگر اعلام کرد و گفت: وجود اماکن اماکن مقدس و مذهبی یکی دیگر از روش های جذب گردشگر به ایران است. وی در ادامه، گردشگری صنعتی، سلامتی و معدنی را از انواع توریسم اعلام کرد و افزود: حضور سرمایه گذران خارجی برای بازدید از مناطق آزاد که منجر به تولید می شود در حوزه گردشگری سلامت قرار دارد.

امیدوار تجریشی، درباره گردشگری سلامت گفت: وجود تجهیزات و متخصصان برجسته حوزه پزشکی در ایران می تواند بسیاری از بیماران کشورهای همسایه را به ایران بخواند.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان در ادامه افزود: یکی از انواع گردشگری ها که امروزه مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته گردشگری معدنی است و ایران نیز با توجه به دارا بودن معادن زیاد می تواند میزبان افراد علاقمند این رشته باشد. گردشگری روستایی نیز یکی از این موارد است که این روزها مورد علاقه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوان در ادامه سرمایه گذاری در حوزه هتل سازی را برای توسعه گردشگری ضروری دانست و گفت: با هتل سازی و توسعه صنایع وابسته، افراد زیادی دارای شغل می شوند.

وی در ادامه حضور جوانان در قالب تشکل های مردم نهاد حوزه گردشگری را بسیار مفید دانست و گفت: بسیاری از جوانان که خودشان در حرفه ای مهارت دارند می توانند، وظیفه راهنما در این تورها را بر عهده بگیرند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1