به منظور کمک به مناطق محروم؛

دومین کاروان توسعه گردشگری خوزستان آخر هفته به سمت هفتکل می رود

11 نوامبر 2015 - 11:40 dsfr.ir/ve1zz

دومین کاروان توسعه گردشگری خوزستان آخر هفته به سمت هفتکل می رود
حسن سمیعی
روز درختکاری و كاشت نهال در كرج

دومین کاروانی که پیش از این در راستای توسعه گردشگری از اهواز به سمت شوش به راه افتاده بود این بار با هدف کمک به روستاهای محروم به مقصد هفتکل حرکت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ مشاور میراث فرهنگی و گردشگری فرماندار شهرستان حمیدیه در این باره گفت: این بار با شعار «فرهنگ حسینی، شور حسینی» و برای توسعه گردشگری فرهنگی و کمک به مناطق محروم، کاروانی برای کمک به روستای اسلام آباد هفتکل روز جمعه آینده حرکت خود را آغاز می کند.

احمد جعفری ماجد افزود: نظر به وجود دغدغه هایی که در جامعه گردشگری وجود دارند و با توجه به نبود آموزش ها در استفاده از ظرفیت های میراثی و گردشگری موجود و در جهت رشد و ترقی جامعه، این کاروان برای شناسایی، معرفی روستاهای هدف گردشگری و رفع برخی از محرومیت ها، تبادل فرهنگی و انتشار فرهنگ حسینی در این روزهای پربرکت برای دومین بار در روستاهای محروم استان در حال برگزاری است.

جعفری ماجد با اشاره به همکاری و استقبال فرماندار شهرستان حمیدیه در برگزاری این کاروان افزود: برنامه ریزی های اولیه و طرح این کاروان توسط «نهضت درختکاری و نگهداری شوش» صورت گرفت. سپس با همکاری با «دوستداران میراث تیری» و استقبال فرمانداری این شهرستان برای پیوند و تبادل فرهنگی انجام می گیرد که در آینده به روستاهای دیگر نیز اختصاص پیدا می کند.

وی در ادامه با شرح برنامه های کاروان عنوان کرد: این کاروان در روستای «اسلام آباد» هفتکل در بخش های اهدای کتابخانه به روستا، کاشت نهال در روستا، اهدای جوایز به کودکان، برگزاری کارگاه های آموزشی، بازید از نقاط سیاحتی و گردشگری و دیگر برنامه های جانبی خلاصه می شود.

این فعال میراث فرهنگی با اشاره به وجود برنامه ریزی هایی برای دیگر نقاط استان گفت: کاروان به جایی خاص محدود نیست و قرار است تمام روستاهای محروم استان را مورد بررسی و پوشش قرار دهد به همین دلیل از تمام فرهنگ دوستان، علاقه مندان به میراث فرهنگی و خیران برای رفع محرومیت دعوت به همکاری می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1