معصومه ابتکار:

تالاب هامون به عنوان پارک صلح و دوستی در یونسکو ثبت می شود

11 نوامبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/fi9v1

تالاب هامون به عنوان پارک صلح و دوستی در یونسکو ثبت می شود
اکبر توکلی
تالاب هامون

معصومه ابتکار از پیشنهاد ثبت تالاب هامون به عنوان پارک صلح و دوستی در یونسکو خبر داد.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در حاشیه همایش روز جهانی مقابله با آثار جنگ در محیط زیست با اشاره به مناطق حفاظت شده و پارک های ملی قرار گرفته در مرز مشترک ایران با کشورهای همسایه گفت: رویکرد ما توسعه پارک های صلح و دوستی در این مناطق است. از این رو پیشنهاد ثبت تالاب بین المللی هامون در یونسکو به عنوان پارک صلح و دوستی را ارائه داده ایم.

وی در ارتباط با کانون های گرد و غبار داخلی در کشور گفت: برنامه مقابله با این کانون ها را استان به استان تنظیم کرده ایم و در برخی استان ها مانند خوزستان این برنامه ها را نهایی نیز کرده ایم و در این برنامه ها بحث احیای تالاب ها و کاشت گونه های تثبیت کننده خاک را نیز در نظر گرفته ایم اما باید توجه داشته باشیم این برنامه ها نیازمند همکاری بین بخشی است.

وی با اشاره به کانون های گرد و غبار خارجی گفت: در ابتدا پیشنهاد تاسیس صندوق منطقه ای مقابله با گرد و غبار را مطرح کردیم که به علت عدم همکاری کشورهای منطقه میسر نشد. اکنون پیشنهاد صندوق جهانی مقابله با گرد و غبار را مطرح کردیم که موافقت اولیه آن در سازمان ملل انجام شده و در قالب قطعنامه ای تنظیم شده است تا در اجلاس وزرای محیط زیست جهان مطرح شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1