معاون گردشگری:

افزایش گردشگر در کشور موقتی نیست

10 نوامبر 2015 - 08:40 dsfr.ir/9q81j

افزایش گردشگر در کشور موقتی نیست
javananhelal.ir
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام کرد: با توجه به نگاه مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های کلی در برنامه ششم و یک بند مستقل با هدف گذاری کمی برای پنج برابر شدن ایران گردان خارجی باید بکوشیم روند اخیر افزایش گردشگر در کشور موقتی نباشد و به عنوان فرایندی مستمر، نهادینه شود.

به گزارش جام جم؛ مرتضی رحمانی موحد اعلام کرد: پس از ابلاغ دستور العمل بوم گردی و فعال کردن دفاتر طبیعت گردی با صندوق کارآفرینی امید توافقی داشتیم و تا امروز 150 طرح را در کل کشور به ارزش 13 میلیارد و 500 میلیون تومان برای توسعه فعالیت های بوم گردی و طبیعت گردی جذب کردیم.

این مقام مسئول توضیح داد: این سرمایه صرف توسعه زیرساخت های لازم برای حوزه گردشگری، ارائه خدمت و آموزش در زمینه بوم گردی و طبیعت گردی می شود.

وی اظهار کرد: بر اساس سیاست های ابلاغی رهبری شمار ایران گردان باید 5 برابر شود و ما این هدف را با تمام توان دنبال می کنیم.

به گفته رحمانی موحد در دولت یازدهم، با بهبود شرایط ایران در فضای بین المللی، شمار گردشگران در کشورمان افزایشی چشمگیر داشته است اما هدف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است که فرآیند افزایش گردشگر مستمر شود و موقتی نباشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1