8 اکتبر 2021 - 04:07
مجری طرح خانه مسافر مازندران:

7000 واحد خانه مسافر در مازندران ساماندهی شدند

10 نوامبر 2015 - 12:20 dsfr.ir/bp3vh

7000 واحد خانه مسافر در مازندران ساماندهی شدند
تاپ توریسم
خانه مسافر

مجری طرح خانه مسافر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از ساماندهی و شناسایی هفت هزار واحد خانه مسافر در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ هوشنگ مرادی افزود: از مجموع 7 هزار واحد مسکونی شناسایی و ساماندهی شده در قالب طرح خانه مسافر، 1200 واحد مسکونی در شهر و روستای استان در 6 ماهه اول سال 94 شناسایی و ساماندهی شدند.

وی با بیان آنکه تا کنون بیش از 500 پروانه بهره برداری صادر شده است، خاطرنشان کرد: شهرستان نوشهر با صدور بیشترین پروانه بهره برداری، ساماندهی و شناسایی 1000 واحد مسکونی به عنوان شهرستان موفق در اجرای طرح خانه مسافر در سطح استان مازندران بوده است.

مرادی اضافه کرد: شهرهای رامسر و چالوس نیز در رتبه بندی ساماندهی و شناسایی خانه مسافر در سطح استان بوده که با توجه به موفقیت نوشهر در اجرای طرح خانه مسافر، این شهرستان به عنوان شهر پایلوت به سطح کشور معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح خانه مسافر و جذب گردشگری و ساماندهی خدمات گفت: با توجه به علایق و سلایق مسافران و گردشگران، بخش اعظمی از مالکان، انواع مختلف واحدهای خود را به اسکان مسافران اختصاص می دهند که این امر به دلیل عدم نظارت سازمان های ذی ربط بعضا باعث بروز مشکلاتی می شود که موجبات نارضایتی مسافران را ایجاد می کند و بر این اساس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی امر با اجرای طرح ساماندهی منازل استیجاری شخصی، تحت عنوان خانه مسافر نقش مهمی در خدمات رسانی به مسافران داشته است.

وی تأکید کرد: اجرای طرح خانه مسافر، باهدف جلب رضایت مسافران و گردشگران، ضمن ادامه شناسایی واحدهای اقامتی باقابلیت اسکان مسافر و ساماندهی و صدور مجوز برای آن ها، مسائلی نظیر ایمنی، امنیت، استانداردسازی، نرخ گذاری، نظارت بر کیفیت و کمیت واحدهای اقامتی، آموزش مالکان و عوامل اجرایی، توسعه مراکز اطلاع رسانی و رزرواسیون، بیمه و ... دنبال خواهد شد.

مجری طرح خانه مسافر استان مازندران همچنین با اشاره به ارتقا طرح خانه مسافر در ساختار تأسیسات گردشگری عنوان داشت: طرح خانه مسافر با الحاق به آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها به عنوان تأسیسات گردشگری قلمداد خواهند شد و با قانونمند شدن اماکن استیجاری شاهد رونق بیشتر گردشگری در استان خواهیم بود.

1