9 ژوئیه 2020 - 18:55

ورود گردشگران خارجی به خراسان رضوی 15 درصد افزایش یافت

9 نوامبر 2015 - 14:20 dsfr.ir/kn6zf

ورود گردشگران خارجی به خراسان رضوی 15 درصد افزایش یافت
ana.ir
محمد حسین زارع صفت

ورود گردشگران خارجی به استان خراسان رضوی طی نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش داشته است.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی"

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، روز دوشنبه افزود: بر اساس آمار استخراج شده از طریق گمرکات در این مدت 546 هزار و 115 گردشگر خارجی وارد استان خراسان رضوی شده اند که این تعداد در مدت مشابه پارسال 475 هزار و 557 نفر بوده است.

محمدحسین زارع صفت اظهار کرد: همچنین در این مدت 20 میلیون و 840 هزار مسافر داخلی به این استان سفر کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 19 میلیون و 743 هزار نفر بوده اند 5.5 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: این امر نشان دهنده سهم قابل توجه استان خراسان رضوی در صنعت گردشگری کشور است.

وی گفت: با توجه به چشم انداز پیش رو و ظرفیت های موجود خراسان رضوی سهم و جایگاه این استان در عرصه گردشگری کشور قابلیت ارتقا و توسعه داشته و در کنار گردشگری زیارت در حوزه سایر انواع گردشگری از جمله گردشگری تاریخی و طبیعت گردی نیز ظرفیت های فراوان دارد.

زارع صفت افزود: علاوه بر آن گردشگری کویری نیز در این استان جایگاه ویژه دارد که توسعه و معرفی هرچه بیشتر آن یکی از برنامه های این اداره کل است.

وی اظهار کرد: بر اساس آمار، 2 هزار و 348 نفر از گردشگران خارجی این استان در نیمه نخست سال جاری گردشگران غیرمسلمان بوده اند که بخش اعظم آن ها از کشورهای اروپایی هستند. این امر نشان می دهد گردشگری تاریخی و فرهنگی استان نیز رو به افزایش است.

وی ادامه داد: اغلب گردشگران خارجی این استان مسلمان و از کشورهای آسیایی نظیر عربستان، عراق، بحرین، لبنان و عمان هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: با توجه به ظرفیت ها و جاذبه های خراسان رضوی، امکان جذب زائر و مسافر بیشتر و نیز افزایش مدت ماندگاری آنان در این استان فراهم است.

گفتنی است؛ استان خراسان رضوی سالانه 25 میلیون گردشگر داخلی و 2 میلیون گردشگر خارجی دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1