پیشنهادهای پاییزی سفر

عادت ها را عوض کنید، این بار پاییز را فصلی برای سفر بدانید

8 نوامبر 2015 - 15:40 dsfr.ir/xu6v2

عادت ها را عوض کنید، این بار پاییز را فصلی برای سفر بدانید
jootix.ir
عکاسی در میان طبیعت زیبای پاییزی نگاه هر بیننده ای را خیره می کند

پاییز و رنگین کمان هفت رنگش، فصل خوبی برای سفر و گردشگری است اما لازمه آن شناخت مناطق مناسب برای سفرهای پاییزی است تا بتوان از سفر نهایت لذت را برد.

عکاسی در میان طبیعت زیبای پاییزی نگاه هر تماشاگری را خیره می کند. اگرچه عده ای تابستان را فصل سفر و گردش می دانند، اما این بیشتر مخصوص خانواده هایی است که فرزندان مدرسه ای دارند. در پاییز که هوا دل انگیزتر و جاده ها خلوت تر می شود، بسیاری از زوج ها می توانند کل برنامه ریزی سفرشان را به بعد از تابستان موکول کنند.

حیف است که در پاییز، کویر را تجربه نکرد. نیمه دوم سال به ویژه پاییز بهترین فصل کویرنوردی محسوب می شود. پیشنهاد ما به کویردوستان، ژئوپارک دره راگه است که به دليل پديده فرسايش آبی در دشت رفسنجان شکل گرفته است

به گزارش  شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه، اولین پیشنهاد ما به کسانی است که اهل روستاگردی هستند؛ بهشتی در نزدیکی تهران است. شهرستانک نام دهکده ای رویایی در شمال توچال است. شهرستانک انسان را مسحور می کند، چون هم زیباست، هم خوش آب و هوا، هم آبشار دارد و هم آثار باستانی. رودخانه ای از میان روستا عبور می کند که آب آن جنبه درمانی دارد و سرشار از املاح معدنی است.

می توان به طالقان هم رفت. برای دیدن رنگارنگی پاییز طالقان باید نفس را در سینه حبس و فقط تماشا کرد. پیاده روی در کوچه باغ های طالقان و دیدن روستای زیبای حسنجون را نباید از دست داد. جاده دسترسی به طالقان تقریبا 50 کیلومتر بعد از کرج به سمت قزوین با تابلو مشخص شده است.

حیف است که در پاییز، کویر را تجربه نکرد. نیمه دوم سال به ویژه پاییز بهترین فصل کویرنوردی محسوب می شود. پیشنهاد ما به کویردوستان، ژئوپارک دره راگه است که به دليل پديده فرسايش آبی در دشت رفسنجان شکل گرفته است. هم اکنون اين دره مکانی برای حضور برخی از تورهای رصد آسمان و دره نوردی و کوهنوردی به شمار می آید. نکته جالب توجه جاری بودن رودخانه دائمی گيودری در عمق اين دره است.

کویر خارتوران، سفر دیگری به آفریقای ایران است. گردش در روستای مطبق و زیبای قلعه بالا، آشنایی با آداب و رسوم منطقه، بازدید از سایت تکثیر یوزپلنگ و گورخر ایرانی، دیدن حیات وحش منطقه، استراحت در واحه زیبای ماجراد و بازدید از سایت های فرهنگی بسطام، دیدنی های این سفر هستند.

اما برای دوستداران جنگل نوردی، پاییز جنگل های دو هزار و سه هزار زبانزد عام و خاص است. برای تماشای پاییز باید جنگل های دو هزار و سه هزار و بازدید از شهرهای رامسر، نمک آبرود، کلاردشت، متل قو و جنگل های عباس آباد را تجربه کرد. یا می توان به جنگلی قدم گذاشت که ابرهایش به قامت درختانش نمی رسند. در همسایگی جنگل رویایی ابر، منطقه قطری قرار دارد. غلظت ابر و مه در این جنگل در بیشتر فصول، باعث ایجاد پوشش گیاهی جالب و متنوعی شده است. همچنین وجود ابر در پایین دست و بیرون زدن تاج ارتفاعات از میان ابرها زیبایی جنگل را دو چندان می کند.

آن دسته از افرادی هم که حتی در پاییز به زندگی شهری علاقه مند هستند نگران نباشند؛ برای آنها هم پیشنهادی داریم. شهر میبد در نزدیکی یزد یکی از شهرستان های تاریخی است که با داشتن بناهای تاریخی بسیار زیاد، انسان را مجذوب می کند؛ به ویژه اینکه در بسیاری از انارستان های استان یزد، جشنواره انار برگزار می شود و تعداد زیادی از گردشگران در این باغ ها حضور می یابند. یا می توان پاییز را در کبودوال استان گلستان تجربه کرد. بهترين زمان برای لذت بردن از پایيز کبودوال، نيمه دوم آبان ماه و نيمه اول آذرماه است.

کوله بار را ببند که جاده فرا می خواند ...

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1