7 اکتبر 2021 - 13:07

بیانیه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره حادثه مسمومیت زوار عربستانی

9 ژوئن 2015 - 12:40 dsfr.ir/rj68m

در پی مسمومیت و کشته شدن چند زایر عربستانی در هتل توحید مشهد، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه تاکید شده است: از اولین ساعات اطلاع از حادثه مسمومیت چند زایر عربستانی در هتل توحید مشهد، مسئولین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به عنوان یکی از دستگاه های مسئول خدمت رسانی در حوزه گردشگری اقدامات خود را به منظور کمک به مسموم شدگان و آسیب دیدگان و جلوگیری از گسترده شدن آسیب ها و کاهش قربانیان حادثه با همکاری مسئولین بهداشتی و درمانی استان آغاز کرد.

این حادثه در پی سمپاشی طبقه پنجم هتل توحید مشهد به منظور دفع حشرات اتفاق افتاده بود به این ترتیب که گازهای متصاعد شده ناشی از سمپاشی اتاق ها از طریق کانال های تاسیسات به محل اسکان زایران نشت کرده و منجر به مسمومیت تعدادی از ایشان گردید.

علی رغم اقدام به موقع عوامل ذی ربط و پیگیری و رسیدگی فوری و گسترده مسئولین بهداشتی و درمانی، متاسفانه تعداد 4 نفر از مسمومین مذکور فوت شدند ولی رسیدگی جدی و همه جانبه متولیان بهداشتی و درمانی و مسئولین بیمارستانی، مانع از وخامت حال سایرین گردید و خوشبختانه با اعلام آخرین گزارش، روند معالجات حاکی از کنترل شرایط بیماری در مورد سایر مسمومین بوده است. به منظور  رسیدگی به ابعاد مختلف موضوع و عیادت از مسمومین، معاون گردشگری سازمان به مشهد اعزام و پیگیری های قانونی را با همراهی و همکاری مسئولین اجرایی، سیاسی و قضایی استان خراسان رضوی آغاز کرده است.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن ابراز تاسف عمیق از این حادثه و ابراز همدردی با خانواده قربانیان حادثه مذکور و تسلیت به بازماندگان ایشان، اعلام می نماید که رسیدگی و پیگیری همه جانبه موضوع، درمان مسمومین و اقدمات قانونی برای بررسی همه ابعاد حادثه، برخورد با مقصرین این رخداد را در چارچوب انجام وظیفه قانونی و تکریم از زائرین بارگاه ملکوتی امام هشتم در دستور کار خود قرار داده و تاکید می نماید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1