چوب حراج دولت به پمپ های سوخت

8 نوامبر 2015 - 10:10 dsfr.ir/8x1cn

چوب حراج دولت به پمپ های سوخت
eghtesadbartar.ir
جایگاه سوخت

برخی گزارش ها نشان از مزایده 40 جایگاه سوخت از سوی دولت دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز، از سال ها قبل و بعد از اجرای هدفمندی یارانه ها، مساله سودده نبودن نگاهداری از جایگاه های سوخت همواره مورد انتقاد کارشناسان بوده است. حتی در مقاطعی مساله تعطیلی برخی از این جایگاه های سوخت به میان آمد.

آن طور که بارها در خبرها عنوان شده بود، بسیاری از جایگاه های سوخت زیر نظر بخش خصوصی، زیان بسیاری را متحمل شده اند که در مقاطعی سبب تعطیلی ناخواسته آن ها شده بود.

در این رابطه بسیاری از فعالان این حوزه، از لزوم بازنگری در مساله کارمزدها صحبت می کردند؛ مساله ای که در نهایت سبب می شد تا بسیاری از این جایگاه ها فعالیت خود را به کلی تعطیل کنند.

حالا به نظر می رسد که موج زیان ده بودن این جایگاه ها سبب شده تا دولت چوب حراج خود را به برخی از این جایگاه ها بزند. آن گونه که در خبرها عنوان شده است، 40 جایگاه سوخت دولتی متعلق به 13 استان کشور در آذرماه امسال روی میز فروش می رود تا به مزایده گذاشته شود.

خبرگزاری تسنیم در این رابطه  گزارش داده است که این مزایده به صورت کاملا نقد خواهد بود. از این تعداد، دو جایگاه سوخت دولتی متعلق به استان البرز در مجموع به ارزش کل پایه 229 میلیارد و 299 میلیون ریال، تعداد یک جایگاه سوخت دولتی متعلق به استان ایلام به قیمت پایه 57 میلیارد و 753 میلیون و 600 هزار ریال، تعداد یک جایگاه سوخت دولتی متعلق به استان کهکیلویه و بویراحمد به ارزش کل پایه 74 میلیارد و 880 میلیون ریال و تعداد یک جایگاه سوخت دولتی متعلق به استان خراسان جنوبی به قیمت پایه 73 میلیارد و 862 میلیون و 800 هزار ریال واگذار خواهند شد.

این مزایده در حالی است که پیش از این بسیاری از فعالان بخش خصوصی عنوان کرده بودند که سرمایه گذاری در این جایگاه ها سودی برای سرمایه گذار ندارد و باید حتی انتظار زیان را هم کشید.

در این میان دولت بخشی از مزایده 40 جایگاه را برای جایگاه های استان های کردستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و اصفهان انجام می دهد. در عین حال برخی جایگاه های استان های مرکزی، خراسان شمالی، قزوین و قم نیز در میان این مزایده ها به چشم می خورد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1