23 ژوئن 2024 - 00:38

ایران جزو سه مقصد داغ گردشگران در 2016

7 نوامبر 2015 - 09:20 dsfr.ir/1h9dh

ایران جزو سه مقصد داغ گردشگران در 2016
world-tourism-exhibitions.com
نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن

بریتانیایی ها با دادن رأی بالا به ایران، آن را در میان سه مقصد محبوب گردشگران در سال 2016 قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بازار جهانی سفر (WTM) برای سی و ششمین بار در لندن آغاز به کار کرد و بیش از 50 هزار کارشناس گردشگری از 190 کشور جهان در این رویداد بین المللی شرکت کرده اند.

بخش خصوصی ایران نیز یکی از حاضران در این عرصه رقابت بود، آن هم در شرایطی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امسال نیز مطابق چند سال اخیر تحت تاثیر روابط دیپلماتیک دو کشور، ترجیح داد دور این نمایشگاه را خط بکشد، اما با وجود این بی محلی، خبرهای خوشی از انگلستان به گوش رسیده است.

بر اساس رأی گردشگران انگلیسی و و مدیران ارشد صنعت گردشگری، چین، مکزیک و ایران، سه کشوری بودند که در بازار جهانی سفر 2015، به عنوان سه مقصد نخست و محبوب برای سفر در سال 2016 انتخاب شد ه اند.

طبق گزارش سالانه WTM، بر مبنای رأی 2050 ذی نفعان این نمایشگاه، از جمله خریداران و غرفه داران و همچنین با رأی 1038 گردشگر بریتانیایی، 16 درصد از گردشگران برای سفر به ایران در سال 2016 میلادی علاقه نشان داده اند و از هر 10 رهبر کسب و کار در بازار جهانی نیز سه نفر برای انجام مبادلات اقتصادی در سال آینده میلادی، ابراز تمایل کرده است.

با انتشار این گزارش بازار جهانی سفر، رسانه های زیادی همچون رویترز، BBC و "تراول ویکلی" به «صدرنشینی ایران در بین مقاصد محبوب سفر در سال 2016» پرداخته اند.

سایمون پرس، مدیر ارشد بازار جهانی سفر (WTM) نیز با اشاره به میزان علاقه مندی گردشگران برای دیدن ایران گفت: بسیاری از شرکت های خارجی در نتیجه توافق ایران و 1+5 دنبال تجارت در ایران هستند، کمپانی های گردشگری نیز مسیر خود را به سمت ایران پیدا کرده اند.

پس از توافق هسته ای و اقدام برای حذف تحریم ها علیه ایران، وزارت امور خارجه بریتانیا نیز هشدار به اتباع خود درباره سفر به ایران و توصیه برای لغو سفرهای غیرضروری به این کشور را حذف و اعلام کرد: میزان خطر برای اتباع بریتانیایی به دلیل تغییر روابط دولت رییس جمهور روحانی، کاهش پیدا کرده است.

نمایشگاه گردشگری لندن که بیشتر محل ملاقات جهانی برای تجارت سفر است و یکی از مهمترین رویدادهای صنعت گردشگری به شمار می آید، امسال از دوم نوامبر (11 آبان ماه) کار خود را آغاز کرد. این نمایشگاه که شریک امسال آن مکزیک بود و به خاطر حضور پررنگ اش به عنوان یکی از سه مقصد محبوب گردشگران در سال 2016 انتخاب شد، پنجم نوامبر (پنجشنبه، 14 آبان ماه) به سی و ششمین فعالیت خود خاتمه داد.

1