22 ژوئن 2024 - 23:39

توضیحات نماینده کرج در خصوص پیشنهاد کارت تردد «جاده سبز»

4 نوامبر 2015 - 17:20 dsfr.ir/y66zb

توضیحات نماینده کرج در خصوص پیشنهاد کارت تردد «جاده سبز»
میثم رودکی
محور کرج چالوس

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیشنهاد کارت تردد «جاده سبز» که از سوی فرماندار کرج برای حل معضلات زیست محیطی محور کرج - چالوس ارائه شده بود، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ محمدجواد کولیوند در خصوص تذکر روز گذشته نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی به فرماندار کرج در صحن علنی مجلس، درباره پیشنهاد صدور کارت تردد جاده سبز، اظهار کرد: فرماندار کرج در خصوص ترافیک روزهای پایانی هفته در محور کرج - چالوس و معضلاتی که در پی ترافیک، دامن گیر روستاییان این محور می شود پیشنهاد صدور کارت تردد جاده سبز را مطرح کرده است.

کولیوند در ادامه گفت: طرح های زیادی از سوی کارشناسان برای برطرف کردن مشکل ترافیک و معضلات زیست محیطی این محور ارائه و مورد بررسی قرارگرفته است فرماندار کرج برای ساماندهی وضعیت این محور که حجم بالایی از تردد را به خود اختصاص داده است این طرح را پیشنهاد داده است.

وی در خصوص پیشنهاد کارت تردد جاده سبز، گفت: این بخشی از یک طرح است. در این طرح پیشنهادهای دیگری نیز وجود دارد از جمله احداث کمپ ها در محورهایی که مسافران بتوانند با اقامت چندساعته در قبال پرداخت هزینه از سرویس های بهداشتی و دیگر امکانات استفاده کنند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار تصادفات در محور چالوس و غرق شدن برخی از هم وطنان در رودخانه کرج، گفت: سالانه به علت نبود کمپ های اقامتی در این محور بسیاری از هم وطنان با توقف در کنار جاده و رودخانه جان خود را از دست می دهند.

محمدتقی ایرانی فرماندار کرج، چهارم آبان در خبری به رسانه ها گفته بود: صدور «کارت تردد جاده سبز»، در روزهای پایان هفته و ایام تعطیل در محور کرج - چالوس برای حل معضلات زیست محیطی می تواند اثرگذار باشد.

ایرانی در خصوص نحوه هزینه کرد مبالغ دریافتی از شهروندان در قبال صدور کارت تردد جاده سبز گفته بود: در سال های اخیر جاده چالوس با آسیب های زیادی از لحاظ زیست محیطی مواجه شده است که اجرای این طرح می تواند موجب برطرف کردن بسیاری از مشکلات زیست محیطی این منطقه، پاک سازی محیط زیست، نگهداری و محافظت از جنگل ها و مراتع، رودخانه ها غارهای منطقه، حفاظت از حیات وحش، بازسازی و حفظ تونل ها و مسیر جاده، راه سازی برای روستاها و تامین امکانات امداد و نجات نظیر پد هلی کوپتر امداد و حتی ساخت بیمارستان های مجهز در نقاط مختلف این جاده زیبا شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس روز گذشته در مجلس با خطاب قرار دادن فرماندار کرج گفته بود «شما چه کاره هستید که برای این محور عوارض تعیین می کنید؟». این در حالی است که به گفته نماینده مردم کرج در مجلس این پیشنهاد در قالب طرحی برای کاهش ترافیک و معضلات زیست محیطی جاده چالوس ارائه شده است چرا که این جاده بیش از 70 سال به صورت سنتی اداره می شود و حجم بالای تردد در این محور در روزهای پایانی هفته و ایام تعطیل برای بیش از 60 روستای این محور مشکلات عدیده ای را به وجود آورده است.

1