17 آوریل 2024 - 13:59

برگزاری اولین گفتمان طلای سرخ

4 نوامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/f86hl

برگزاری اولین گفتمان طلای سرخ
awwproject.org
زنان افغان در حال برداشت زعفران

گفتمان طلای سرخ در نیمه اول آبان ماه در مزرعه حسین آباد با حضور فعالان حوزه طبیعت، محیط زیست، گردشگری، دانشگاهی و جوامع محلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد؛ مصطفی فاطمی در این خصوص گفت: انجمن گردشگری حافظان طبیعت یزد در راستای اهداف فرهنگی خود، اقدام به برگزاری اولین گفتمان طلای سرخ با هدف اشاعه فرهنگ توریسم مزرعه، توسعه کشاورزی در راستای اقتصاد پایدار و حفظ منابع طبیعی، مدیریت بحران آب کشاورزی با ترویج کشت گیاهان کم آبخواه در مزرعه حسین آباد در محدوده منطقه نمونه گردشگری نیر کرد.

معاون گردشگری این اداره کل افزود: این گفتمان در قالب بازدید میدانی و نشست تخصصی و با حضور فعالان حوزه طبیعت، محیط زیست، گردشگری، دانشگاهی و جامعه محلی صورت گرفت.

این مقام مسئول تصریح کرد: در پایان مراسم، علاقمندان با حضور در گستانه زعفران که با هدف ترویج توریسم مزرعه (اگروتوریسم) احیا شده بود به چیدن گل های زعفران پرداختند که این امر می تواند در صورت توسعه گردشگری مزرعه، ضمن توسعه اقتصاد مضاعف، عملیات برداشت و فراوری محصول زعفران با حضور و همیاری گردشگر صورت پذیرد که این مهم قطعا به نفع کشاورز با حذف مراحل داشت، برداشت، بسته بندی و بازاریابی انجام می شود.

وی خاطرنشان ساخت: از آنجا که قنوات به معنای واقعی توسعه پایدار در استفاده از منابع آبی می باشد با اقتصادی شدن مزارع، کشاورز توان مرمت و احیای قنات را خواهد داشت.

1