21 فوریه 2024 - 14:12

بهره برداری از سورتمه ریلی در دهکده توریستی و گردشگری حیران

8 ژوئن 2015 - 17:30 dsfr.ir/q29yt

سورتمه ریلی دهکده توریستی و گردشگری حیران در بندر آستارا به بهره برداری رسید.

«سیروس شفقی» فرماندار بندر آستارا در آیین بهره برداری از این پروژه گفت: شهرستان مرزی آستارا با داشتن قابلیت های مختلف طبیعی، پتانسیل بسیاری در توسعه صنعت گردشگری دارد. در راستای تحقق این هدف سرمایه گذاران بخش خصوصی نقش به سزایی را ایفا می کنند که نمونه ای از این سرمایه گذاری را در روستای سرسبز حیران شهرستان مرزی بندر آستارا شاهد هستیم.

فرماندار آستارا با بیان این که برای احداث پروژه سورتمه دهکده گردشگری حیران 80 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است، افزود: این سورتمه با طول 1500 متر، لیفت 300 متر، اختلاف ارتفاع 120 و با برگشت 1200 متر احداث شده است.

شفقی ایجاد اشتغال را از مهم ترین دستاوردهای اجرای این گونه پروژه ها برشمرد و ادامه داد: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه برای 20 نفر به شکل مستقیم شغل ایجاد شده است. این پروژه در مدت سه ماه توسط بخش خصوصی و با همکاری شرکت آلمانی نصب و راه اندازی شد.

دهکده گردشگری حیران آستارا با زیربنای 15 هکتار از مهم ترین مناطق گردشگری استان گیلان و شهرستان آستارا محسوب می شود که تا کنون امکانات گردشگری از قبیل تله کابین، پیست کارتینگ، شهربازی سرپوشیده، کافی شاپ، رستوران، پارک بازی کودکان و بازار عرضه صنایع دستی در آن راه اندازی شده است و عملیات احداث استخر تفریحی روباز و هتل بین المللی با 200 اتاق 50 متری در برنامه گنجانده شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1