31 می 2020 - 05:03
رئیس پلیس راه البرز تاکید کرد:

الزام استفاده از زنجیر چرخ در جاده چالوس

3 نوامبر 2015 - 15:50 dsfr.ir/yd6qg

الزام استفاده از زنجیر چرخ در جاده چالوس
خبرگزاری مهر
چندین اتومبیل به خاطر مشکلات در جاده متوقف شده اند

رئیس پلیس راه البرز با توجه به بارش خفیف برف در جاده چالوس همراه داشتن زنجیر چرخ را ضروری اعلام کرد. زنجیر چرخ برای تردد در جاده چالوس الزامی است.

به گزارش ایرنا؛ سرهنگ رضا اکبری با اشاره به بارش برف خفیف در این جاده افزود: در حال حاضر بارش برف خفیف در محدوده دیزین تا کندوان ادامه دارد و با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی این بارش ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اقدامات امنیتی برای مهار خطر در این جاده، اضافه کرد: به همین منظور با نمک پاشی کامل توسط ماموران راهداری با همکاری پلیس راه چندین مرحله انجام شده اما جاده لغزنده است که می طلبد رانندگان احتیاط لازم در موقع رانندگی داشته باشند.

وی اقدامات پیشگیرانه برای سفر در جاده چالوس را به این صورت برشمرد: علاوه بر همراه داشتن زنجیر چرخ رانندگان قبل از حرکت در جاده از سلامت بودن بخاری و برف پاک کن خودرو خود اطمینان حاصل کنند. در حال حاضر با توجه به بارش باران در مناطق استان البرز می طلبد رانندگان با سرعت مطمئنه رانندگی کنند. رعایت فاصله با خودروی جلویی، توجه به علائم هشدار دهنده و توصیه های پلیس، همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه هایی است که پلیس راه برای رانندگان دارد.

وی با اشاره به حضور پلیس در این محور یادآور شد: در محورهای کوهستانی استان از جمله جاده کرج-چالوس، ماموران پلیس راه، برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده اند. رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند.

وی همچنین از رانندگان به ویژه در آزادراه ها خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین، در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند.

شایان ذکر است؛ استان البرز دارای هزار و 500 کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1