21 ژوئن 2024 - 02:59
معاون مرکز مدیریت راه های کشور به پایگاه خبری خبر داد:

نصب 220 سامانه ثبت تخلف جدید در آزادراه ها تا پایان

3 نوامبر 2015 - 11:30 dsfr.ir/xo1ez

نصب 220 سامانه ثبت تخلف جدید در آزادراه ها تا پایان
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
مرکز مدیریت راه های کشور

معاون مرکز مدیریت راه های کشور از تجهیز آزادراه های تهران-ساوه، تهران- قم-اصفهان، کرج-قزوین-زنجان-تبریز، قزوین-رشت و برخی محورهای بزرگراهی به حدود 220 سامانه ثبت تخلفات رانندگی تا پایان امسال خبر داد و گفت: پیمانکار موظف است تا 10 خرداد سال آینده 600 سامانه را در محورهای شریانی کشور نصب، اجرا و بهره برداری کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ مرتضی یوسفی درباره آخرین وضعیت تجهیز محورهای شریانی کشور به سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور گفت: قرارداد نصب 1879 سامانه در محورهای شریانی کشور از تاریخ 10 خرداد امسال آغاز شده و به مدت 8 سال ادامه دارد که بر اساس آن مقرر شده در 3 سال ابتدایی عملیات نصب، اجرا و بهره برداری انجام شود و تا پایان سال هشتم نیز پشتیبانی و نگهداری تمامی سامانه ها صورت پذیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این تعداد، 400 سامانه موجود نیز به پیمانكار جهت پشتیبانی و نگهداری تحویل خواهد شد که در سال نخست، 35 قرارگاه پلیس راه کشور جهت مانیتورینگ در استان های كشور تجهیز می شوند.

معاون مرکز مدیریت راه های کشور با بیان اینکه در دی ماه امسال حدود 74 سامانه در محورهای تهران-ساوه، تهران-قم و قم-اصفهان نصب و به بهره برداری می رسد، گفت: تا کنون از 400 سامانه ثبت تخلفات موجود 350 سامانه برای نگهداری و پشتیبانی به پیمانکار تحویل داده شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه فرآیند مکانیابی نصب سامانه های عملیات محور كرج-قزوین-زنجان-تبریز و محور قزوین-رشت نیز انجام شده است افزود: سامانه پیامكی اطلاع رسانی به متخلفان بر اساس ثبت تخلف در سامانه های موجود نیز عملیاتی شده است.

معاون مرکز مدیریت راه های کشور گفت: همچنین شناخت وضع موجود از قرارگاه های پلیس راه استان های تهران، زنجان، آذربایجان شرقی، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری و یزد نیز صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه 1879 سامانه ثبت تخلفات رانندگی در تمام راه های شریانی کشور نصب می شود گفت: طول راه های شریانی کشور اعم از بالغ بر 17 هزار کیلومتر راه های اصلی، 2400 کیلومتر آزادراه ها و 14480 بزرگراه ها حدود 34600 كیلومتر است.

یوسفی از تجهیز آزادراه های تهران-ساوه، تهران-قم-اصفهان، کرج-قزوین-زنجان-تبریز، قزوین-رشت و برخی محورهای بزرگراهی به حدود 220 سامانه ثبت تخلفات رانندگی تا پایان امسال خبر داد و گفت: پیمانکار موظف است بر اساس برنامه زمان بندی شده در سال اول قرارداد یعنی تا تاریخ 10 خرداد سال آینده 600 سامانه را در محورهای شریانی کشور نصب، اجرا و بهره برداری کند.

معاون مرکز مدیریت راه های کشور تاکید کرد: تمامی محورهای شریانی بر اساس شاخص هایی از قبیل تصادفات منجر به فوتی، سرعت غیر مجاز، تردد و ... اولویت بندی شده و 1879 سامانه  ثبت تخلف تا پایان سال سوم یعنی 10 خرداد 97 و بر مبنای همین شاخص ها نصب می شوند.

1