9 ژوئن 2024 - 23:23

حکم جالب قاضی بوشهری در قبال متخلفین محیط زیستی

3 نوامبر 2015 - 09:00 dsfr.ir/9i2ba

حکم جالب قاضی بوشهری در قبال متخلفین محیط زیستی
خبرگزاری مهر
مرجان های جزیره قشم

صدور حکم جالب و منحصر به فرد قاضی بوشهری برای دو جوان که مرتکب تخلف محیط زیستی شدند موج تازه ای را در مسیر حفاظت از محیط زیست بوجود آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر با اعلام این خبر گفت: قاضی دوستدار محیط زیست در این پرونده به جای صدور حکم زندان و جرائم مالی، حکمی محیط زیستی صادر کرد.

حسین دلشب افزود: متخلفین این پرونده به برداشت 20 کیلوگرم مرجان از سواحل بوشهر متهم شده اند و کیفر خواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر و اقرار متهمین در تمامی مراحل دادرسی اتهامات محرز و مسلم شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: امین الله انصاری قاضی پرونده باستناد ماده 1 لایحه قانونی مجازات صید غیرمجاز از دریای خزر و خلیج فارس و همچنین تصویب نامه بهای پروانه شکار و صید و بهای جانوران وحشی بجای صدور حکم زندان و جریمه نقدی دونفر متخلف را برای آشنایی بیشتر با چگونگی حفاظت محیط زیست و تنویر ذهن آن ها در جهت مخرب بودن اقدامات انجام شده به پاکسازی سواحل بوشهر از میدان رئیسعلی دلواری تا گمرک، به مدت سه ماه در روزهای جمعه محکوم و جریمه کرد.

دلشب تاکید کرد: این اقدام به رای دادگاه با هماهنگی و نظارت کامل کلانتری شماره 12 بوشهر و مامورین اداره حفاظت محیط زیست صادر و انجام می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: رئیس شعبه 104 کیفری بوشهر اداره حفاظت محیط زیست و کلانتری را موظف نمود هر هفته گزارش اقدامات انجام شده را به دادگاه ارائه نمایند.

1