دور تازه فعالیت های موزه ملی ملک

تور و کارگاه قصه گویی «باغ قصه ها» در موزه ملی ملک برگزار می شود

1 نوامبر 2015 - 12:50 dsfr.ir/br6kh

تور و کارگاه قصه گویی «باغ قصه ها» در موزه ملی ملک برگزار می شود
malekmuseum.org
بازگویی قصه طوطی و بازرگان برای کودکان و نوجوانان

کتابخانه و موزه ملی ملک در تداوم برگزاری برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان، تور و کارگاه قصه گویی «باغ قصه ها» را برای دانش آموزان مدرسه ها و آموزشگاه ها برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، سومین مرحله تور و کارگاه قصه گویی «باغ قصه ها» برای کودکان و نوجوانان، مرحله ای تازه از فعالیت فرهنگی موزه ملی ملک در حوزه انتقال مفاهیم تاریخ، موزه و ادبیات ایرانی-اسلامی به کودکان و نوجوانان است.

قصه گوهای کارگاه و تور «باغ قصه ها»، قصه های «طوطی و بازرگان» و «فقیر روزی خواه» مولانا را برای کودکان در فضایی ویژه در کتابخانه و موزه ملی ملک باز می گویند. موزه گردی در تالارهای موزه ملی ملک و برگزاری یک کارگاه عملی در کنار تور قصه گویی، برنامه تور و کارگاه قصه گویی باغ قصه ها را تشکیل می دهد.

کارگاه و تور قصه گویی «باغ قصه ها» از هفته پایانی آبان 1394 خورشیدی، دوشنبه ها به مدت 10 هفته از ساعت 9 تا ساعت 11 برگزار می شود.

متولیان مدرسه ها و آموزشگاه های مقطع ابتدایی می توانند برای ثبت نام و شرکت کودکان و دانش آموزان در برنامه «راز قصه ها» کتابخانه و موزه ملی ملک برای شرکت در این برنامه هماهنگ کنند. همچنین خانواده های ارجمندی که کودکانی در این محدوده سنی دارند و می خواهند آن ها در کارگاه و تور قصه گویی در مکان کتابخانه و موزه ملی ملک حضور داشته باشند نیز می توانند ثبت نام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت موزه ملی ملک مراجعه کنید.

گفتنی است؛ کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی-خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه های خطی است که 79 سال پیش از سوی حاج حسین آقا ملک بر آستان قدس رضوی وقف شده است. این گنجینه اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی به نشانی «میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1